Hlavní navigace

Centrum firem má již přes 140.000 subjektů

[Tisková zpráva]

Sdílet

Centrum firem má již přes 140.000 subjektů

V databázi Centrum firem provozované společnostmi CENTRUM.CZ a INTERNET TRADING je již více než 140.000 aktivních subjektů.

Praha, 12. 8. 2004 – Spolupráce mezi společnostmi CENTRUM.CZ a INTERNET TRADING začala v březnu loňského roku. Po více než 18 měsících je jedním z výsledků úspěšné spolupráce velmi kvalitní databáze firem, která svým rozsahem i hloubkou dat pokrývá všechna podnikatelská odvětví v České republice.

„Dle našich průzkumů má CENTRUM.CZ jednu z největších databází ekonomických subjektů v ČR. Nejedná se jen o počet firem, kdy se v Centru firem nachází většina ekonomicky aktivních firem v ČR, ale hlavně o aktuálnost dat. V dnešní době firmy mění telefonní operátory či kanceláře mnohem častěji než dříve. Aktuální kontaktní údaje jsou tak tou nejcennější informací o každé firmě. Díky našim administrátorům kontaktujeme každou firmu v databázi minimálně jedenkrát za půl roku. A i to přispívá k tomu, že je databáze Centrum firem tak kvalitní.

Toho jsme dosáhli velkou měrou díky obchodní síti INTERNET TRADING“, komentuje dosažení důležité mety Karol Veleba, šéf SME produktů CENTRUM.CZ.

Jedním z důkazů úspěšné spolupráce mezi CENTRUM.CZ a INTERNET TRADING je růst počtu obchodníků. Od startu spolupráce se jejich počet zdvojnásobil a nyní již přesahuje hranici sta obchodníků. Do konce tohoto roku je zde potenciál ještě dalšího růstu o 100%. „V naší branži je velikost obchodní sítě základním faktorem úspěchu. Díky naší dlouhodobé spolupráci a práci s kvalitními produkty si můžeme dovolit velmi dramatický růst. Neznám mnoho firem, které počet svých lidí za 1 rok více než zdvojnásobí,“ uvádí obchodní ředitel INTERNET TRADING Milan Hronec.

Vzhledem k širokému záběru obchodníků INTERNET TRADING se daří oslovovat tisíce firem, a tím zvyšovat pravděpodobnost jejich vstupu do internetu. Během této spolupráce se podařilo do českého internetu dostat tisíce nových firem. Bez osobního oslovení a nabídky kvalitního produktu by nad využitím internetu k růstu podnikání pravděpodobně ještě váhaly.

Spolupráce mezi CENTRUM.CZ a INTERNET TRADING přináší do českého internetu finanční zdroje, které ho posouvají o řád dopředu. V porovnání s objemem prostředků s dalšími středoevropskými státy je český internet jasně na špici.

O CENTRUM.CZ:

Centrum.cz (www.centrum.cz) je dynamicky rostoucí internetový portál, který je vůdcem trhu v oblasti poskytovaných služeb a využívání vlastních špičkových technologií. Podle času stráveného na stránkách je jedničkou mezi českými portály.

Centrum.cz nabízí svým uživatelům vše, co mohou na internetu potřebovat, od pokročilého vyhledávání, bezpečného a kvalitního e-mailu, největšího chatu v ČR, možnosti vytváření vlastních webových prezentací až po velké množství aktuálních informací a služeb, jako jsou zpravodajství, finance, reality, auto, zábava, žena, slovníky atd.

Od září 2000 funguje slovenská verze portálu Centrum.sk. Majiteli portálu Centrum.cz jsou Ondřej Tomek a Oldřich Bajer a společnosti Intel Capital a Baring Communications Equity. O INTERNET TRADING:

Firma INTERNET TRADING vznikla 1. června 2001 a již od svého založení se zabývá cílenou propagací malých a středních firem na českém internetu. Významně se také podílí na rozvoji reklamních možností tohoto média. V její nabídce nechybí exkluzivní iběžné reklamní plochy na několika desítkách českých i zahraničních portálů nebo serverů a dále tvorba webových prezentací a webhosting.

Firma velmi úspěšně působí také v segmentu firemních databází.

Již v roce svého vzniku společnost Internet Trading dosáhla obratu 15 milionů korun.

V následujícím roce po spuštění několika nových služeb a doplnění týmu regionálních zástupců obrat činil již 58 milionů korun.

V roce 2003 navazuje Internet Trading úzkou spolupráci s internetovým portálem Centrum, nabídka je rozprostřena napříč internetem, obrat překračuje magickou hodnotu 100 milionů korun (101 milionů korun) a je dosažen poskytováním služeb převážně malým a středním firmám.

Dle těchto ukazatelů jde v tomto segmentu trhu o nejdynamičtěji se rozvíjející firmu.

Kontakt:

Oldřich Bajer, jednatel Centrum.cz
Mobil: 737 213 503
E-mail:olda.bajer@net­centrum.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).