Hlavní navigace

Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2007 získali i Adam Drda a Karel Tejkal z Českého rozhlasu

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 8. února byly v Panteonu Národního muzea uděleny novinářské ceny Ferdinanda Peroutky za rok 2007. Druhou a třetí cenu získali spolupracovníci Českého rozhlasu.

Sdílet

První cenu Sdružení Ferdinanda Peroutky získal Karel Hvížďala. Dalšími oceněnými byli Adam Drda, externí spolupracovník Českého rozhlasu – Rádio Česko a Karel Tejkal, dlouholetý spolupracovník Českého rozhlasu 2 – Praha.

Adam Drda je externí redaktor Českého rozhlasu Rádia Česko, novinář a politický komentátor. Jeho články o politických a kulturních tématech vycházely v Českém deníku a Lidových novinách, kde také vedl názorové rubriky. Dlouhodobě přispíval do Revolver Revue, Respektu a Hospodářských novin. V letech 1999 až 2005 působil v české redakci BBC jako analytik domácí politiky.

Karel Tejkal je externí spolupracovník zejména Redakce slovesného vysílání Českého rozhlasu 2 – Praha. Spoluautor cyklu Tisíc příběhů, podílí se na tvorbě seriálu Velké osudy a Dějiny sebevědomí aneb Neznámí diplomaté bez pasu, přispívá i do dalších pořadů stanice jak např. Rádio na kolečkách. Do rozhlasu přišel v roce 1957 jako student Filozofické fakulty UK, doporučen Františkem Gelem. Zásadami tohoto legendárního autora i učitele se řídí dodnes, snaží se vštěpovat je i svým kolegům: „Posluchač je ten nejdůležitější, osobní zájmeno „já“ je pro rozhlasového autora zapovězeno, než natočím pořad musím vědět mnohokrát víc, než nakonec uplatním, co vystřihnu dílu určitě prospěje, mluvím jen tehdy přináším-li informaci nebo myšlenku, jinak mlčím, protože prázdnou slámu nemlátí ani ten nejhloupější sedlák.“