Hlavní navigace

Ceny TRILOBIT BEROUN 2009 pro tvůrce pořadů ČT

[Tisková zpráva] Cenami TRILOBIT BEROUN 2009 za významné počiny v oblasti filmové a televizní tvorby byli v sobotu 23. ledna 2010 v berounském kině Mír oceněni tito tvůrci pořadů a koprodukčních filmů České televize:

Sdílet

Zvláštní cena poroty
Čestmíru Kopeckému za ideu, prosazení a realizaci dokumentárního televizního projektu Zlatá šedesátá, který přispívá k vědomí výjimečností vývoje československé kinematografie v 60. letech 20. století a představuje její dominantní tvůrce.

TRILOBIT
Martinu Vadasovi za ideu, prosazení a realizaci dokumentárního projektu Proces H, který s využitím mnohdy i nově objevených filmových a rozhlasových materiálů rekonstruuje jeden z nejostudnějších aktů komunistického režimu.

Tomáši Mašínovi za film 3 sezóny v pekle, ve kterém s tvůrčí suverenitou umělecky a autenticky ztvárnil možný názorový vývoj a lidské zrání jedince na pozadí kruté absurdity přelomu 40. a 50. let 20. století v Československu.

Marku Najbrtovi, Benjaminu Tučkovi a Robertu Geislerovi za existenciální drama Protektor, ve kterém autenticky a s nadčasovým přesahem exponují věčné téma, kam až člověk může zajít, aby ještě sám před sebou obstál.

Čestné uznání
Františku Němcovi a Oldřichu Vlachovi za herecké výkony v televizním dramatu režisérky Lucie Bělohradské Archiv.

Ostravskému studiu České televize za soustavné a cílevědomé rozvíjení televizní publicistiky a dokumentaristiky reflektující dvojí totalitní minulost naší země.

Ceny Trilobit jsou uznáním nejlepším audiovizuálním dílům uplynulého roku. Po obnovení Českého filmového a televizního svazu (FITES) byla tato cena opět udělována od roku 1991. Od roku 1995 je navíc při této příležitosti udělována i Cena Vladislava Vančury za dlouhodobé či celoživotní dílo filmovým a televizním tvůrcům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).