Hlavní navigace

Černobílý tisk je díky Xeroxu ziskovější

[Tisková zpráva] Praha, 5. listopadu 2008 - Společnost Xerox zjednodušuje poskytovatelům tisku výrobní procesy a rozšiřuje množství černobílých tiskových úloh, díky kterým mohou tisknout knihy, manuály, pohlednice a faktury.

Sdílet

Mezi nové funkce pro řadu digitálních černobílých produkčních systémů Xerox Nuvera® EA patří integrace s nejvýkonnějším tiskovým serverem společnosti – FreeFlow® Print Server verze 7. S novými vestavěnými možnostmi dokončování úloh lze lepit, sešívat, skládat, ořezávat či stohovat dokumenty s vysokou tiskovou kvalitou a minimálními zásahy obsluhy.

„Představte si proces výroby tiskovin, který běží bez nutnosti zásahu operátora a hlavně bez neproduktivního zastavování,“ řekl Richard Jílek, produktový manažer společnosti XEROX CZECH REPUBLIC. „To znamená, že celý tiskový proces – od zadání úlohy až po její dokončení – je plně automatizovaný a produktivita se tak navyšuje s každou zpracovanou tiskovou úlohou. Vzhledem k tomu, že 86 procent všech digitálních tisků se stále realizuje černobíle, tak tato produktivita přináší skutečné úspory nepřímých nákladů.“

Tiskový server FreeFlow ve verzi 7 staví na úspěchu platformy FreeFlow DocuSP® společnosti Xerox, kterou používá více než 40 000 společností po celém světě. Tiskový server FreeFlow ve verzi 7 podporuje produkční systémy Xerox Nuvera 288 EA Perfecting Production System a Xerox Nuvera 100/120/144 EA a nabízí:

  • grafické uživatelské rozhraní, s nímž může obsluha pracovat s minimálním zaškolením;
  • rozšířené možnosti správy tisku, které zjednodušují zadávání úloh;
  • nové bezpečnostní funkce a podporu standardu IPv6.

Mezi nové vestavěné možnosti dokončování úloh řady Xerox Nuvera EA patří:

  • Xerox Tape Binder jednoduše vytváří páskou vázané knihy a manuály v rozsahu 15 – 125 stran;
  • Xerox Basic Finishing Module Direct Connect je systém pro sešívání a stohování, který funguje i jako přímé rozhraní pro další dokončovací zařízení třetích stran;
  • C.P. Bourg PowerSquare ™ vazba V1 spojuje sešívání, falcování, formování hrany hřbetu, čelní ořez a vytváří knihy SquareBack™ v rozsahu až 200 stran;
  • Odvíječ papíru Lasermax Roll Systems DocuSheeter™ NV-R rozšiřuje možnosti použití rolí u archových tiskáren a umožňuje odvíjet až 50palcové role do modulu, který řeže nekonečný pás na samostatné archy, jež lze před potiskem rotovat dle potřeby vlákna papíru a podle požadavků zakázky, jako jsou lepené vazby V2 s měkkými deskami, s pevnými deskami a brožurovou vazbu V1.

Nové možnosti produkčního systému Xerox Nuvera 288 EA Perfecting
Nejnovější vylepšení produkčního systému Xerox Nuvera 288 EA Perfecting měla premiéru na veletrhu Graph Expo, největším veletrhu tiskového průmyslu v severní Americe, který se konal od 26. do 29. října 2008 v Chicagu. Mezi vylepšení nejrychlejší digitální duplexní černobílé tiskárny patří:

  • CEM DocuConverter™ řeže a stohuje vytištěné listy větších velikostí na menší, kompletuje je a umisťuje na výstupní stůl, aby byly připraveny pro další zpracování.
  • Vysokokapacitní modul, který rozšiřuje použití substrátů až do velikosti 320×490 mm, jež jsou ideální pro tisk čtyř stránek na list a jeho následné rozřezání na knihy o velikosti až čistého formátu 152×229 mm.

Dostupnost systémů
Nové možnosti dokončování úloh systémů Xerox Nuvera EA jsou v České republice dostupné prostřednictvím přímého zastoupení nebo certifikovaných partnerů. Tiskový server FreeFlow ve verzi 7 je nyní standardně ve všech konfiguracích systémů Xerox Nuvera EA.

XEROX CZECH REPUBLIC prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční tiskové stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb v oblasti tvorby, zpracování, archivace a řízení toku dokumentů s cílem eliminace investičních nákladů a úspory personálních a provozních nákladů zákazníka a zefektivnění jeho obchodních procesů. Těmto službám se věnuje samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).