Hlavní navigace

Černočerný tanec příběhů

[Tisková zpráva] V pátek ve 22.55 se na obrazovkách představí hororové akční sci-fi s názvem Černočerná tma. Vesmírná loď, kterou pilotuje mladá pilotka Carolyn, s několika cestujícími havaruje na neznámé planetě. Netuší však, jaká nebezpečí tu na ně čekají. Jednou za 22 let totiž dochází k zatmění místních tří sluncí a nastane skutečně neproniknutelná tma, při níž vylézají z podzemí masožraví vetřelci a nemilosrdně zabíjejí vše živé. Cestující se tak musí obrátit na vězně, usvědčeného z vraždy, kterého na lodi eskortuje policista.

Sdílet

Vězeň Riddick (Vin Diesel) má totiž zvláštní schopnosti vidět ve tmě, což je v osudné chvíli jediná šance na přežití. Natáčení snímku se potýkalo s nejednou komplikací. Během jednoho záběru dostal Vin Diesel klaustrofobický záchvat a musel na čas opustit natáčení, během jiného bylo na poušti asi 10°C a štáb musel herce polévat vodou, aby to vypadalo, že se potí.

Sobotní večer bude od 21.25 patřit tanci. Ve filmu Tančím, abych žil se bývalý profesionální tanečník Pierre Dulaine (Antonio Banderas) rozhodne vyučovat na taneční škole v New Yorku. Jeho novým svěřencům, kteří doposud poslouchali jenom hip hop, není nový styl zpočátku moc po chuti, ale nakonec společně vytvoří zcela nový, originální styl tance. Film se inspiroval skutečným příběhem tanečníka Pierra Dulaina, jenž nakonec s filmaři také spolupracoval a učil herce speciálním tanečním krokům. Peirre se ve snímku dokonce mihl coby jeden z porotců taneční soutěže. Herec Antonio Banderas zpočátku roli odmítal a přijal ji až po setkání s jmenovaným tanečním profesionálem.

Po hudební lahůdce přijde na řadu ve 23.55 bláznivý humor proslulé teenagerské komedie Prci, prci, pcičky 2. Po roce stráveném na vysokých školách se stará partička opět setkává v rodném městě. Jim, Oz, Kevin, Finch i frajírek Stifler mají v plánu si přes léto opět vydatně užít, a proto si pronajmou dům u jezera v očekávání bujarých sexuálních radovánek. Jenže na sex musí být vždycky dva a partička kluků má nehoráznou smůlu – Ozovi dívka na léto odjede do Evropy, Kevinova bývalá láska je už zadaná, Jim má smůlu kamkoli se vrhne a Finchovi jeho favoritka – Stiflerova máma – nepřijela. A tak hochům nezbývá než se s tím nějak poprat a pokusit se užít si, co to dá! Ve filmu se objeví všechny známé tváře z prvního dílu a původně k nim měla přibýt jedna neméně zajímavá – vedle proslulé Stiflerovy mámy se mohl objevit i Stiflerův otec. Ale Bill Paxton, který ho měl hrát, pro neshody štáb opustil a režisér už roli neobsadil.

Víkend uzavře v neděli ve 22.10 akční podívaná s názvem Air America. To je zároveň i název soukromé letecké linky CIA, která během vietnamské války operuje v Laosu a pašuje se na ni v podstatě cokoli: vojáky, zbraně, jídlo pro místní obyvatele. Pilot Billy Covington (Robert Downey Jr.) přijde o letecký průkaz kvůli své pracovní nekázni, a proto mu nezbývá nic než přijmout nabídku létat pro tuto firmu. V té chvíli však ještě netuší, že se ocitne v prostředí mezi vzbouřenými povstalci, skupinou šílených pilotů, kterým vévodí Gene Ryack (Mel Gibson), a zkorumpovanými vojáky. Po úspěchu Smrtonosných zbraní byl Mel Gibson obsazován obvykle do rolí „toho potrhlejšího“ v ústřední dvojici filmu. Kreace s Robertem Downeym Jr. pak v tomto světle bývá oceňována hodně vysoko. Zábavnou podívanou režíroval Roger Spottiswoode, slavný zejména jako režisér legendárních bondovek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).