Hlavní navigace

CES 2009: Úchvatné nové technologie, inovace a produkty v podání společnosti ASUS

[Tisková zpráva] Rodina notebooků Eee PC, stolních počítačů a herních řešení přinesla na veletrh inovativní design a provedení s ohledem na spotřebitele

Sdílet

CES, Las Vegas, Nevada 12. ledna 2009 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, odhalil na veletrhu CES 2009 v Las Vegas svou širokou řadu zajímavých produktů. Se zaměřením na téma „Vstupte do života se společností ASUS (Access live with ASUS)“ byla bohatá kolekce produktů vystavovaných na CES 2009 předurčena k tomu, aby zjednodušila život uživatelů a pomohla jim v realizaci celého jejich potenciálu v nové éře digitálních technologií. Díky tomu, že se společnost ASUS při návrhu a konstrukci svých produktů a vývoji technologií zaměřuje zejména na splnění požadavků a potřeb zákazníků, poskytují její zařízení a inovace vyšší výkon a komplexní možnosti komunikace kdykoliv a kdekoliv.

Přivítejte vzrušující život s Eee
S koncepcí „Snadné učení, práce i zábava“ vydláždilo v roce 2007 první na trh uvedené Eee PC cestu nové éře digitálních technologií funkčně zaměřených na potřeby uživatelů, zejména pak na malé rozměry s ohledem na snadnou přenosnost, konstrukci odolnou vůči otřesům pro bezproblémovou práci venku a na cestách a v neposlední řadě exkluzivní technologii Super Hybrid Engine (SHE) od společnosti ASUS zajišťující dostupnost počítače po celý den. Během veletrhu CES společnost ASUS představila nejnovější zástupce ze své veleúspěšné řady počítačů Eee PC v podobě Eee PC S101 a S101H (verze s pevným diskem) – stylových a dokonale navržených notebooků pro moderního člověka, který vidí v eleganci a stylu jeden z klíčových faktorů úspěchu.

Kromě počítačů představila společnost ASUS také zařízení Eee Stick – flexibilní bezdrátový herní ovladač typu Plug and Play určený pro platformu PC; Eee Top – univerzální počítač s dotykovým rozhraním, který se může pochlubit přinejmenším stejnou funkčností jako klasické stolní PC, a Eee Box – kompaktní a energeticky úsporné PC o velikosti 1L, které vzhledem ke svým minimálním rozměrům nabízí energeticky účinné řešení pro práci na počítači i ve velmi stísněných prostorách. Všechna tato zařízení jsou charakteristická snadným a pohodlným použitím a komplexními funkcemi pro každodenní práci.

Extrémní herní řešení
Notebooky G71 od společnosti ASUS jsou navrženy speciálně pro hráče a vzhledem k tomu, že jsou vybaveny procesory Intel Quad Core, nabízejí skutečně pekelný výkon. Spolu s extrémními možnostmi zpracování grafiky přinášejí notebooky G71 dokonalý herní zážitek ve snadno přenosném balení, které uchvátí též čistotou zvuku a ohromujícím grafickým výkonem. Jako specializovaný herní notebook obsahuje G71 celou škálu výkonných komponent, které se starají o nepřekonatelnou zábavu při sledování multimedií nebo hraní her na cestách. Další modely z řady herních notebooků G-Series – například G50Vt a G70Sg – jsou vybaveny extrémně výkonnými grafickými kartami, které nabízejí dokonalé herní efekty. Dále obsahují jedinečné vestavěné funkce od společnosti ASUS, mezi něž patří například Direct Messenger – druhý displej, který pomůže hráčům s kontrolou jejich e-mailů a zpráv nebo systémových informací, např. vytížení CPU během hry.

ASUS Republic of Gamers (ROG) Rampage II Extreme je základní deska, která představuje vrchol extrémního hraní a je také držitelkou několika světových rekordů v přetaktování. V souladu se závazkem ROG poskytovat špičkové produkty pro komunitu uživatelů, kteří to s hraním a přetaktováním myslí opravdu vážně, obsahuje architektura základní desky ROG Rampage II Extreme poslední inovace a komponenty, které opět posouvají hranice nové platformy Intel Core i7 skutečně až do krajnosti – čímž umožňují neustálé zvyšování světových rekordů dosažených v přetaktování. Spolu s dalšími inovativními funkcemi, jako je například ROG Extreme Engine a vícevrstvé polymerové kondenzátory (ML Caps) nejvyšší kvality, si budou moci hráči z celého světa vychutnat oslepující rychlosti a výkon, který ve svých hrách tolik potřebují.

Provedení zcela ve stylu Lamborghini
Notebook ASUS-Lamborghini VX5, jenž vzbuzuje již po pouhém pohledu závist a touhu, není navržen jen tak, aby působil dojmem nespoutané duše Lamborghini, ale aby uchvátil také pokročilými technologickými inovacemi a užitečností. K tomu, aby tento notebook běžel stejně rychle a působil dojmem opravdového závodního automobilu, bylo využito mimořádných materiálů a zpracování bylo provedeno do nejmenších detailů. Notebook VX5 převeze uživatele do říše, kde se dokonale snoubí výkon, rychlost, síla a krása ve své nejlepší podobě. Design, který dokáže zrychlit tep, začíná již víkem LCD displeje, které uživatelům připomíná trup Lamborghini z kvalitní hliníkové slitiny, zatímco povrchová úprava v zrcadlově lesklé klavírní černi opravdu připomíná nablýskanou kapotu automobilu. Ihned po otevření notebooku si pozornost uživatelů nutně získá glare-type LCD displej a jemné LED podsvícení, které vzbuzuje dojem aury nad klávesnicí i touchpadem a dodává tak tomuto počítači nádech jedinečnosti. Aby byl dojem Lamborghini skutečně perfektní, působí neobyčejným a luxusním dojmem také opěrky rukou z pravé kůže — na dotyk věrně připomínající interiér vozu — dokonale ztělesňující přepych automobilů Lamborghini. Díky reproduktorům, které si vzaly příklad z přívodů vzduchu svých silničních příbuzných, a kameře s křišťálovým povrchem, který je s ohledem na vysokou odolnost proti poškrábání tvrdý téměř jako diamant, je notebook VX5 opravdovým a působivým ztělesněním duší společností ASUS a Lamborghini.

Oceněná konstrukce poskytující výjimečnou multimediální zábavu
Barebone systémy P4-P5N9300 jsou navrženy tak, aby se staly každodenními společníky v životě všech svých uživatelů. Díky velmi malým rozměrům a elegantnímu vzhledu skvěle zapadnou do jakéhokoliv prostředí, zejména pak do vaší domácí pracovny. Jejich konstrukce se soustředí také na poskytnutí co nejlepších podmínek pro uživatele – minimální LED osvětlení nijak neruší od práce a přístup k dvířkům optické mechaniky je také velmi snadný. Tyto systémy navíc podporují také nejnovější grafické technologie a plní tak i funkci multimediálního centra.

Technologické inovace budoucnosti
Mezi pokročilými inovacem pak můžete naleznout nové základní desky M4 Series od společnosti ASUS, které podporují nejnovější procesory AMD. Tyto základní desky, které využívají od základů přepracovanou konstrukci, budou vybaveny revolučním 8fázovým systémem napájení, který se stane dokonalým doplňkem procesorů nové generace.

Zvuková karta Xonar HDAV1.3 Deluxe obsahuje technologie Protected Audio Playback Systems (PAPS) a plnou certifikaci Advanced Access Content System (AACS) zajišťující Blu-ray zvuk v plné kvalitě bez podvzorkování. Tato karta dokáže dekódovat Blu-ray filmy a dokonale využívá formátů bezztrátového digitálního zvuku, jako jsou například Dolby TrueHD nebo DTS-HD Master Audio, které poskytují profesionální špičkový zvuk s parametry 24 bit a 96–192 Khz. Zvuková karta Xonar HDAV1.3 Deluxe, která je navržena speciálně pro novou generaci počítačů Home Theater PC (HTPC), je vybavena značkovými audio procesory AV200, Splendid HD video procesorem s certifikací HDMI1.3a a vestavěným portem HDMI. Díky tomu přináší prvotřídní obraz i zvuk pro skvělou zábavu.

Poznámka: Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).