Hlavní navigace

Češi letos více hledají výhodné dovolené – na internetu nebo v aukcích

[Tisková zpráva] Letošní dovolené Češi nevybírají pouze v cestovních kancelářích, ať už kamenných nebo internetových. Za nákupem dovolených míří čím dál častěji také na aukční portály, kde mohou pořídit dovolené v České republice i v zahraničí za přijatelné ceny. Většina pobytů a zájezdů je nabízena za pevnou cenu a tento formát tak převažuje nad formátem klasických internetových aukcí.

Sdílet

„V nabídce Aukra je nyní více než 2 000 pobytů nebo nabídek zájezdů či dovolenkového ubytování, a to v České republice i v zahraničí,“ říká Lenka Hanušová, tisková mluvčí Aukro.cz, a dodává: „Pro nákup dovolené se v porovnání s loňským rokem, kdy jsme naši nabídku rozšířili, rozhoduje stále více zájemců. V meziročním srovnání sledujeme téměř trojnásobný nárůst prodeje v kategorii cestování.“ Průměrná cena pobytu zakoupeného na Aukru se pohybuje kolem 2500 korun.

Největší zájem je o luxusní wellness za přijatelné ceny
Na Aukru prodávají dovolené ve velké míře přímo provozovatelé ubytovacích zařízení. Uživatelé si nejvíce oblíbili wellness dovolené v České republice a v Maďarsku, jejich ceny začínají na desítkách korun. Aktuálně je mezi wellness pobyty největší zájem o čtyřdenní pobyt pro zamilované v luxusním německém hotelu pro dvě osoby se snídaní, cena se zatím z padesáti korun vyšplhala na 1 045 Kč.

Velký zájem je také o pobytové dovolené, např. o zájezdy do Chorvatska. Pobytové zájezdy nabízejí jak provozovatelé ubytovacích zařízení, tak cestovní kanceláře. Mnoho uživatelů na Aukru volí balíčky sestavené českými poskytovateli ubytování, kteří se poslední dva roky potýkají s úbytkem zájmů klientů, a proto hledají stále nové cesty, jak získat nové zákazníky. „Na Aukru oslovují podnikatelé v cestovním ruchu téměř 2 miliony registrovaných uživatelů. Rozsah nabídky cestování je na Aukru ojedinělý díky spolupráci s partnerskými weby Hotel.cz, Spa.cz a Turistik.cz,“ říká Lenka Hanušová. Kromě dovolených se na Aukru prodávají také klasická ubytování v hotelích, obrovský zájem je mezi uživateli o dárkové poukazy.

Nejzajímavější pobyty a dovolené v aukcích
Nejvíce přihazujících je v současné době v aukci, ve které prodávající nabízí dárkový poukaz cestovní kanceláře na zájezd v hodnotě 20 000 Kč, nejvyšší nabídka je zatím 13 100 Kč. K dostání je například celoroční poukaz pro dvě osoby na pobyt v luxusním hotelu na dvě noci za 1 Kč, víkendový pobyt pro dvě osoby lze sehnat za desítky korun. Wellnessové pobyty lze koupit také od jedné koruny, například cena pětidenní wellness dovolené pro dvě osoby včetně polopenze je v současné době k dostání za 12 Kč. Zakoupit lze mimo jiné dovolenou pro psa od jedné koruny se stravou, pokud se psem přijede také lidský doprovod. Na Aukru jsou v nabídce také další předměty spojené s letními dovolenými jako např. dálniční známky do Chorvatska nebo Rakouska, jízdenky a letenky nebo dárkové poukazy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).