Hlavní navigace

Češi mailují dvakrát více než před rokem

[Tisková zpráva] Vyhledávač Centrum.cz provozující stejnojmenný email zveřejnil statistiky o emailování v České republice. Z nich vyplývá, že průměrný český uživatel emailu má ve schránce 96 mailů, napíše ročně zhruba 40 mailů a posílá jich o 130% více, než před rokem. Centrum.cz data zveřejnil u příležitosti ročního výročí 1GB emailové schránky v České republice.

Sdílet

Přesně před rokem představil vyhledávač Centrum.cz první 1GB emailovou schránku. V testovací verzi předvedl zcela novou generaci e-mailové služby založenou nejen na obrovské velikosti, ale především na vyjímečné funkčnosti. Ta spočívala ve využití javascriptové technologie jako nosiče aplikace.

V dubnu 2005 se revoluční email dostal ke všem uživatelům Centrum.cz a od té doby slaví velké úspěchy. Denní návštěvnost e-mailu Centrum.cz se zvýšila o čtvrtinu a počet nových registrací o 120%. Všechny testy odborných periodik týkající se e-mailových služeb určily jako vítěze e-mail Centrum.cz (Svět počítačů, CHIP, Computer, Click).

Centrum.cz u příležitosti ročního výročí 1GB schránky připravilo další inovace služby. Mezi nejdůležitější patří:
 – jednodušší práci s obrázky a přílohami (zobrazení obrázků, ukládání všech najednou)
 – jednodušší ovládání hlavních funkcí (vše k dispozici na max.2 kroky)
 – protokol IMAP4 pro vzdálenou správu e-mailové schránky
 – nová verze AntiSpamu s účinností až 99%
 – úbytek bannerové reklamy

Jan Horyna, produktový manažer Centrum.cz e-mailu k novinkám říká: „E-mail nové generace je od počátku stavěn především na požadavcích našich uživatelů. Novinky, které dnes přinášíme, jsou nejčastější požadavky a přání. Interně takovým požadavkům říkáme písničky na přání. Mohu našim uživatelům slíbit, že i v budoucnu budeme hrát přesně ty, které si přejí.“

Centrum.cz zveřejnilo i souhrnné statistiky o užívání emailu. Z nich vyplývá:
 – průměrná schránka obsahuje 96 emailů
 – průměrný „čech“ uživatel centrum.cz napíše ročně cca 40 e-mailových zpráv
 – to je o 130% více zpráv než v loňském roce
 – až 45% aktivních uživatelů e-mailu by nestačila velikostí své tehdejší schránky (až 15% by tento limit nestačil 10×)
 – průměrná velikost zprávy ve schránce je 133 KB

„Statistiku užívání emailu přinášíme v České republice poprvé. Jsou to nesmírně zajímavá data dokládající růst obliby emailu nejen jako komunikačního nástroje, ale i platformy pro přenos dat. Kdo by například předpokládal, že průměrný uživatel pošle 40 emailových zpráv ročně,“ komentuje zveřejněná data Martin Zedek, šéf komunikačních služeb Centrum.cz.

Kontakt:
Oldřich Bajer
Mobil: 737 213 503


Centrum.cz (www.centrum.cz) je dynamicky rostoucí internetový portál. Denně ho využívá více než půl milionů lidí, měsíčně už více než 2,2 milionu lidí.

V roce 2005 spustil revoluční email nové generace, který si již získal 4 vítězství v testech freemailových služeb. E-mail @centrum.cz už využívá více než 1 milion lidí měsíčně.

1.listopadu 2005 spustil nový zpravodajský server Aktuálně.cz. Redakci Aktuálně.cz tvoří renomovaní novináři jako Jakub Unger, Sabina Slonková, David Macháček či Roman Gallo.

Centrum.cz nabízí svým uživatelům vše, co mohou na internetu potřebovat. Od pokročilého vyhledávání, bezpečného a kvalitního e-mailu, největšího chatu v ČR, možnosti vytváření vlastních webových prezentací, až po velké množství aktuálních informací a služeb, jako jsou zpravodajství, finance, reality, auto, zábava, žena, slovníky atd.

Centrum.cz provozuje též slovenskou verzi portálu na adrese Centrum.sk.

Majiteli portálu Centrum.cz jsou Ondřej Tomek a Oldřich Bajer, společnosti Intel Capital a Baring Communications Equity.