Zvítězil název „Paviánec kipunji“, za který získala hlavní cenu – silvestrovský zájezd do Tuniska v ceně 45.000,– Kč pro dvě osoby od cestovní kanceláře Adventura – třináctiletá Kateřina Tláskalová ze Zbirohu. Dále tato milovnice přírody obdržela certifikát o autorství českého názvu primáta Rungwecebus kipunji a navíc právo vstoupit s odborným doprovodem do veřejně nepřístupných depozitářů Národního muzea v Praze.
2. místo obsadil s návrhem „Mangabejec horský“ pan Jan Pour z obce Podmokly. Odnesl si kompletní sadu deseti obrazových encyklopedií (Zvíře, Země, Člověk… atd.), které pocházejí z britského nakladatelství Dorling Kondersley a u nás je vydal Knižní klub. 3. místo porota přidělila návrhu „Kipunji chocholatý“ od posluchače Stanislava Kleina z Prahy. Získal sadu devíti CD s hlasy zvířat z produkce vydavatelství Českého rozhlasu – Radioservis.
Mimořádnou cenu za nejvtipnější název – obraz výtvarníka Štěpána Mareše – porota udělila návrhu „Štěkna rozcuchaná“ slečny Hany Svobodové z Rožnova pod Radhoštěm. Ceny výhercům předávali předsedkyně České učené společnosti Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. a zástupci jednotlivých sponzorů.
Odbornou porotu tvořili uznávaní čeští přírodovědci: vědecký kurátor Národního muzea RNDr. Miloš Anděra, CSc., Doc.RNDr. Vladimír Hanák, CSc. z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a RNDr. Evžen Kůs, odborný pracovník ZOO Praha.