Hlavní navigace

Češi se chtějí zlepšit v práci s počítačem

[Tisková zpráva] Praha, 15. července 2009 – Z nedávno provedeného exkluzivního výzkumu Počítačové školy Gopas vyplývá, že téměř 44 procent ekonomicky aktivních lidí má zájem o absolvování počítačového kurzu. Nejčastěji se přitom lidé zajímají o kurzy takzvaného kancelářského balíku Microsoft Office.

Sdílet

Během recese jsou všechny znalosti a dovednosti, které zvyšují atraktivitu zaměstnance v očích zaměstnavatele, důležité. Jednou z nich je i schopnost efektivně ovládat počítač. „Celá pětina dotázaných má pocit, že umí pracovat s počítačem lépe než jejich kolegové,“ říká Luboš Žáček z Počítačové školy Gopas a zároveň upozorňuje na skutečnost, že 44 procent ekonomicky aktivních lidí má zájem v nejbližší době absolvovat počítačový kurz. „U lidí, kteří počítač využívají v práci, je to dokonce 55 procent,“ dodává Žáček. Je pozoruhodné, že i lidé, kteří počítač běžně nevyužívají, o absolvování kurzu uvažují. „Ve skupině lidí, kteří ve své práci nevyužívají PC, hodlá počítačový kurz absolvovat pětina dotázaných,“ uvádí Žáček.

Počítačová škola Gopas již před časem na tuto situaci reagovala a připravila večerní kurzy pro ty, kteří jsou přes den v zaměstnání a večery chtějí věnovat studiu. „Vycházíme vstříc všem zájemcům, kteří si chtějí zvýšit svoji hodnotu na trhu práce, ale nemají přes den možnost uvolnění a absolvování standardního kurzu. Kromě kurzů kancelářského balíku MS Office nabízíme nově i exkluzivní sadu kurzů zaměřených na grafiku a multimédia,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel počítačové školy Gopas. Večerní kurzy jsou otevřeny pro širokou veřejnost a probíhají v prostorách počítačové školy Gopas vždy od 17 do 20 hodin. Vzhledem k tomu, že se jedná o kratší časový úsek, než je k dispozici u standardně vedených kurzů, jsou všechny kurzy rozděleny do několika večerů. „Kurzy jsou rozděleny vždy do několika bloků, tzv. večerů. Od dvou v případě kurzu úpravy digitálních fotografií, až například po pět večerů, během nichž se účastníci kurzu seznámí se základy Adobe Illustratoru,“ vysvětluje Dvořák.

O společnosti GOPAS
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru. Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory. Za rok 2008 prošlo kurzy výpočetní techniky v prostorách počítačové školy GOPAS skoro 26 000 absolventů.

Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).

Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých).

Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).