Hlavní navigace

Češi se v roce 2010 nejvíce zajímali o růst cen energií

[Tisková zpráva] Ze všech ekologických témat byl v roce 2010 největší zájem o informace k plánovanému zdražení elektřiny a plynu. Vyplývá to ze žebříčku specializovaného magazínu Nazeleno.cz, který se věnuje oblasti úspor energií a obnovitelných zdrojů. Češi dále vyhledávali informace k dalším široce medializovaným tématům, jako je dotační program Zelená úsporám nebo situace na trhu se solárními elektrárnami.

Sdílet

Magazín Nazeleno.cz zveřejnil žebříček nejpopulárnějších témat v oblasti úspor energií podruhé ve své historii. V porovnání s rokem 2009 se Češi více zajímali nejen o zmíněnou tématiku cen energií a fotovoltaiky, ale více řešili také otázku úspor v domácnosti. 

Výsledky pro odborníky překvapivé nejsou. „Lidé nejvíce řeší to, co se jich bezprostředně dotýká. Ceny elektřiny a plynu toto hledisko splňují,“ vysvětluje Jan Morkes, manažer médií ve společnosti xBizon, s.r.o., která je provozovatelem serveru Nazeleno.cz. „Češi kvůli možnosti dramatického zdražení cen energií více sledují, kolik elektrické energie spotřebovávají. To vysvětluje, proč se dramaticky zvýšila poptávka po tématech souvisejících se spotřebou domácích spotřebičů a jejich zařazení do energetických tříd," doplňuje Jan Morkes. 

Žebříček nejpopulárnějších témat dále doplňuje volba vhodného vytápění do domu nebo alternativní doprava, přičemž tato témata se mezi deseti nejžádanějšími objevila vůbec poprvé. 

Seznam 10 nejčtenějších témat na Nazeleno.cz v roce 2010: 

 1. Ceny energií (elek­třina/plyn/te­plo) (+1; rozdíl oproti roku 2009)
 2. Zelená úsporám (-1)
 3. Fotovoltaika (+1)
 4. Úsporné spotřebiče v domácnosti (N)
 5. Vytápění (N)
 6. Solární energie pro vytápění (-3)
 7. Tepelné izolace a zateplení (-1)
 8. Nízkoenergetické a pasivní domy (+2)
 9. Alternativní doprava (N)
 10. Biomasa a ekopaliva (-5)
 

Seznam 10 nejčtenějších zelených témat na Nazeleno v roce 2009: 

 1. Dotace Zelená úsporám
 2. Ceny elektřiny
 3. Solární energie na vytápění
 4. Fotovoltaika (domácí solární elektrárny)
 5. Biomasa a ekopaliva
 6. Tepelné izolace a zateplování
 7. Malé větrné elektrárny a související technologie
 8. Zelené bonusy a výkupní ceny
 9. Tepelná čerpadla
 10. Energeticky úsporné bydlení
 
 

Zkrácená verze zprávy pro okamžité  otištění ve vašem periodiku (220 znaků): Češi se v roce 2010 nejvíce zajímali o možné zdražení cen elektřiny a plynu, dotační program Zelená úsporám či fotovoltaiku. Vyplýtá to z údajů specializovaného magazínu Nazeleno.cz, který se věnuje otázce úspor energií. 
 

O společnosti xBizon, s.r.o.

xBizon, s.r.o. je mladá společnost odborníků z oblasti médií, orientující se na tvorbu originálních internetových projektů. Návštěvníkům našich webu předkládáme netradiční mediální projekty, které přináší nový pohled na danou problematiku, stejně jako portály z oblasti služeb, které v České republice doposud chybí.