Hlavní navigace

Češi si chtějí užít bezstarostnou dovolenou

[Tisková zpráva] Prodeje zájezdů v prvním čtvrtletí roku 2008 potvrzují rostoucí zájem Čechů o dražší a luxusnější dovolené. Spolu s tímto trendem stoupá také počet zájezdů prodaných přes internet i cena zájezdu, který jsou Češi ochotní zaplatit přes internet.

Sdílet

Podle statistik cestovní agentury eTravel.cz v prvních třech měsících roku 2008 ve srovnání s předchozím obdobím výrazně vzrostl zájem o first minute zájezdy, které na začátku roku tvořily více než 60% všech prodaných leteckých zájezdů. „V dalším čtvrtletí naopak očekáváme výrazný nárůst prodeje last minute zájezdů, u většiny cestovních kanceláří totiž v dubnu 2008 končí slevy za včasnou rezervaci zájezdu,“ říká Irena Hrdinová, jednatelka cestovní agentury eTravel.cz.

Zájem o luxusní dovolené se projevuje jednak převažujícím zájmem o all inclusive zájezdy, ale i rostoucí ochotou koupit dovolenou přes internet za více než 100 000 Kč. To je pro on-line cestovní agentury velká výzva, protože s movitější klientelou rostou nároky na kvalitu služeb. „Proto jsme také 25.3.2008 spustili nový web www.etravel.cz, který lépe respektuje skutečné požadavky zákazníků a nabízí větší komfort výběru i objednávání zájezdu,“ dodává Irena Hrdinová.

Nejčastěji cestují páry
Dlouhodobě se nejvíce prodávají zájezdy pro dvě dospělé osoby. Druhou nejvýznamnější skupinou jsou rodiče s jedním dítětem. Rodiny s dětmi do 12–15 let často využívají možnosti vzít s sebou dítě zdarma.

Nejoblíbenější je Egypt
Bez ohledu na roční období jezdí lidé nejraději do Egypta a na Kanárské ostrovy. Pro letní dovolenou zákazníci volí Řecko, Tunisko, Turecko, Bulharsko a Kypr. Mezi exotickými destinacemi vede Kuba, Maledivy, Spojené arabské emiráty, Srí Lanka a Dominikánská republika. Zájem je i o nové destinace Kapverdské ostrovy a El Salvador. Současný trend naznačuje, že Egypt bude i nadále destinací číslo jedna.