Hlavní navigace

Česká 30 – 5. díl Dvojice

[Tisková zpráva] Pátý díl pořadu Česká 30 je věnovaný nejznámějším, nejvtipnějším a nejoblíbenějším dvojicím, které kdy spolu vystupovaly před filmovými a televizními kamerami. Takže by klidně mohl nést podtitul Česká 60. Martin Dejdar vám tentokrát představí v rolích porotců své kolegy ze Studia Ypsilon – Petra Vacka a Jiřího Lábuse. A protože se s nimi zná léta a stejně jako oni i on je pro každou „špatnost“, sedl si na místo porotce k nim a moderování přenechal třetímu z hostů. Přesněji řečeno hostům – Spejblovi a Hurvínkovi. Snad jediné dvojici, která se nemůže urazit, když se o ní bude mluvit jako o moderátorech–dřevácích.

Sdílet

Člověku je lépe v páru, protože ve dvou se to lépe táhne, to je známá věc. A ve dvou se to často i lépe moderuje, hraje, zpívá, tančí. Co neumí jeden, v tom vynikne druhý. Pokud se dvojice sladí a sehraje, což není pokaždé jednoduché, sledovat ji a poslouchat ji je radost. Obzvlášť velký obdiv si zaslouží dvojice manželské, které spolu často vytvořily nezapomenutelné páry i na filmovém plátně. Například Luděk Munzar a Jana Hlaváčová, nebo Vlastimil Brodský a Jana Brejchová, Miloš Kopecký a Stella Zázvorková.

Nejen živé dvojice si ale získaly oblibu českých diváků. Kolik dětí vyrostlo na příhodách dvojice školáků Macha a Šebestové? Neméně dětí si přálo mít doma podobného králíčka, jako jsou Bob a Bobek. A kolik generací už vidělo animovaný večerníček Pojďte, pane, budeme si hrát? Na dvojici medvědů, kteří se potkali u Kolína, v pořadu nostalgicky zavzpomíná i Martin Dejdar, který přizná, že právě tento animovaný seriál měl moc rád.

Petr Vacek tvoří dost často hereckou dvojici právě s Martinem Dejdarem. V pořadu prozradí, jak a kdy se spolu potkali a co si o svém budoucím parťákovi tenkrát myslel. Vysvětlí také, že jeho smysl pro humor zásadně ovlivnila další populární dvojice, jejíž dílo je nadčasové – Miloslav Šimek s Jiřím Grossmannem. Jejich povídky prý měl Petr Vacek nahrané na kazetách a pouštěl si je pořád dokola, až je uměl nazpaměť.

K Jiřímu Lábusovi už navěky patří jako parťák Oldřich Kaiser. Sehráli spoustu divadelních přestavení, ale i řadu vtipných scének v různých zábavných pořadech. A spolu také léta natáčeli populární a dnes už kultovní rozhlasový seriál Tlučhořovic rodinka. Chcete vědět, kdy se poprvé potkali před kamerou? A čím nejvíc deptali své kolegy z divadla? Pak si nenechte ujít pátý díl pořadu Česká 30.

Sledujte pátý díl pořadu Česká 30 ve čtvrtek 29. března na Prima family ve 20.00 hodin.