Hlavní navigace

Česká 30 – 5. díl Dvojice

[Tisková zpráva] Pátý díl pořadu Česká 30 je věnovaný nejznámějším, nejvtipnějším a nejoblíbenějším dvojicím, které kdy spolu vystupovaly před filmovými a televizními kamerami. Takže by klidně mohl nést podtitul Česká 60. Martin Dejdar vám tentokrát představí v rolích porotců své kolegy ze Studia Ypsilon – Petra Vacka a Jiřího Lábuse. A protože se s nimi zná léta a stejně jako oni i on je pro každou „špatnost“, sedl si na místo porotce k nim a moderování přenechal třetímu z hostů. Přesněji řečeno hostům – Spejblovi a Hurvínkovi. Snad jediné dvojici, která se nemůže urazit, když se o ní bude mluvit jako o moderátorech–dřevácích.

Sdílet

Člověku je lépe v páru, protože ve dvou se to lépe táhne, to je známá věc. A ve dvou se to často i lépe moderuje, hraje, zpívá, tančí. Co neumí jeden, v tom vynikne druhý. Pokud se dvojice sladí a sehraje, což není pokaždé jednoduché, sledovat ji a poslouchat ji je radost. Obzvlášť velký obdiv si zaslouží dvojice manželské, které spolu často vytvořily nezapomenutelné páry i na filmovém plátně. Například Luděk Munzar a Jana Hlaváčová, nebo Vlastimil Brodský a Jana Brejchová, Miloš Kopecký a Stella Zázvorková.

Nejen živé dvojice si ale získaly oblibu českých diváků. Kolik dětí vyrostlo na příhodách dvojice školáků Macha a Šebestové? Neméně dětí si přálo mít doma podobného králíčka, jako jsou Bob a Bobek. A kolik generací už vidělo animovaný večerníček Pojďte, pane, budeme si hrát? Na dvojici medvědů, kteří se potkali u Kolína, v pořadu nostalgicky zavzpomíná i Martin Dejdar, který přizná, že právě tento animovaný seriál měl moc rád.

Petr Vacek tvoří dost často hereckou dvojici právě s Martinem Dejdarem. V pořadu prozradí, jak a kdy se spolu potkali a co si o svém budoucím parťákovi tenkrát myslel. Vysvětlí také, že jeho smysl pro humor zásadně ovlivnila další populární dvojice, jejíž dílo je nadčasové – Miloslav Šimek s Jiřím Grossmannem. Jejich povídky prý měl Petr Vacek nahrané na kazetách a pouštěl si je pořád dokola, až je uměl nazpaměť.

K Jiřímu Lábusovi už navěky patří jako parťák Oldřich Kaiser. Sehráli spoustu divadelních přestavení, ale i řadu vtipných scének v různých zábavných pořadech. A spolu také léta natáčeli populární a dnes už kultovní rozhlasový seriál Tlučhořovic rodinka. Chcete vědět, kdy se poprvé potkali před kamerou? A čím nejvíc deptali své kolegy z divadla? Pak si nenechte ujít pátý díl pořadu Česká 30.

Sledujte pátý díl pořadu Česká 30 ve čtvrtek 29. března na Prima family ve 20.00 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).