Hlavní navigace

Česká asociace kompetitivních komunikací republice klade důraz na letošní revizi elektronických komunikací

[Tisková zpráva] Kabeloví operátoři, kteří zaznamenávají rekordní nárůsty počtu zákazníků služby vysokorychlostního připojení k Internetu, zavádějí nové služby (telefonování po kabelové síti) a neustále zlepšují svou nabídku přenosu televizního a rozhlasového vysílání.

Sdílet

Praha 27. září 2006 Prostřed­nictvím kabelových rozvodů se v současnosti v České republice k vysokorychlos­tnímu internetu připojuje již na 200 tisíc uživatelů. Vyplývá to z posledního odhadu České asociace kompetitivních komunikací (ČAKK), která sdružuje zejména kabelové operátory. Ti se stále více zaměřují na poskytování plného rozsahu služeb elektronických komunikací (televizní a rozhlasové vysílání, datové služby a komunikace a hlasová – telefonní služba po kabelové síti).

„Tento potěšitelný vývoj je také důvodem, proč se v tomto roce ČAKK intenzivně zabývá revizí předpisového rámce elektronických komunikací,“ říká prezident ČAKK Zdeněk Vaníček. „Z této revize totiž vzejdou návrhy úprav příslušných evropských směrnic a ty vytvoří základ naší právní úpravy až přibližně do roku 2015. Rozhodně bychom proto měli být v této otázce důstojnými partnery Evropské komise a věnovat revizi důkladnou pozornost,“ říká Vaníček a varuje, že po vstupu České republiky do Evropské unie je třeba předejít podobnému zpoždění, s nímž byl současný předpisový rámec začleněn do českého právního řádu (zákonem o elektronických komunikacích a novelou zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání).

Tzv. 2006 Review (revize předpisového rámce elektronických komunikací z roku 2002 a Doporučení Komise o relevantních trzích z roku 2003) bude ústřední náplní 8. výroční konference ČAKK, která se bude konat po skončení této nejdůležitější akce v sektoru evropských elektronických komunikací. V době konání konference již budou známy nejen výsledky revize, ale především návrhy na změny příslušných právních předpisů, které tvoří e-communications rámec. Ty by Evropský parlament a Rada měly projednat a přijmout do roku 2009 nebo 2010 a nový (revidovaný) regulační rámec by měl platit až do roku 2015.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).