Hlavní navigace

Česká pirátská strana podala kandidátky ve všech krajích

[Tisková zpráva] Brno - 24.3.2010 - tisková zpráva České pirátské strany

Sdílet

Česká pirátská strana zaplatila volební kauce a podala kandidátní listiny ve všech 14 krajích České republiky. Během 9 měsíců své existence prokázala, že má na českém politickém poli své nezastupitelné místo především v oblasti obhajoby lidských práv na Internetu. Mezi její nejviditelnější činy patří petice proti dohodě ACTA, obhajoba portálu www.svazky.cz, který zprostředkovává přístup k databázím komunistické StB, nebo spolupráce se sdružením „Konopí je lék", které se snaží o legalizaci lékařského konopí. Zároveň jsme se stali uznávaným protipólem spolků jako je OSA nebo BSA, což dokládá naše účast ve čtvrtečním diskusním pořadu „Máte slovo" na ČT1.

„ČPS se drží programu mezinárodního pirátského hnutí. Protože si však uvědomujeme problémy naší společnosti, náš program obsahuje také požadavek na zavedení prvků přímé demokracie a maximální průhlednost státní správy. Že se nejedná o prázdná slova je vidět z faktu, že jako jediná strana u nás máme transparentní účet“, doplňuje Jiří Rezek, volební lídr pro Plzeňský kraj.

V brzké době představíme informační platformu, kde voličům předložíme kompletní kandidátky a díky níž bude moci kdokoliv diskutovat s našimi kandidáty na široké spektrum otázek a vybrat si tak ze svého kraje toho, který je mu názorově nejblíže. Oficiální představení projektu je otázkou několika dní, avšak otázky můžete pokládat již nyní prostřednictvím našeho fóra: https://www.ces­kapiratskastra­na.cz/forum/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).