Hlavní navigace

Česká skupina S&T zvýšila obrat v prvním čtvrtletí o 31 procent

[Tisková zpráva] Tuzemská technologická skupina S&T dosáhla v prvním čtvrtletí obratu ve výši 221 milionů korun. Za dvouciferným růstem stojí zejména zakázky pro výrobní sektor a bankovnictví. Další dynamiku růstu společnosti podpoří mimo jiné nabídka specializovaných informačních systémů na platformě SAP, které se zaměří na segment středně velkých firem. S&T nyní například uvádí na tuzemský trh softwarové řešení pro stavebnictví SmartBuilding.

Sdílet

PRAHA, 10. května 2007 – Česká technologická skupina S&T, kterou vlastní nadnárodní koncern S&T AG, dosáhla během prvního čtvrtletí 2007 obratu ve výši 221 milionů korun, což oproti srovnatelnému období roku 2006 představuje nárůst o 31 procent.

„Na rapidním růstu tuzemské skupiny S&T se podílely zejména zakázky pro výrobní sektor a bankovnictví. Další dynamiku růstu podpoří mimo jiné specializované informační systémy na platformě SAP, které budou zaměřeny na segment středně velkých firem,“ komentoval růst v prvním čtvrtletí generální ředitel české skupiny S&T Jiří Košťál.

Nadnárodní společnost S&T AG (S&T AG) se sídlem ve Vídni, která vlastní stoprocentní podíl v české skupině S&T, dosáhla během prvního čtvrtletí 2007 obratu ve výši 2,9 miliardy korun (104,4 milionů e­ur).

S&T v Česku zaměstnává téměř 300 pracovníků a má pobočky v osmi městech po celé republice. Do tuzemské skupiny S&T patří společnosti S&T CZ, servisní společnost GCC Services a dodavatel lékařské techniky S&T Plus.

S&T a SAP se intenzivně zaměří na středně velké firmy
Ve spolupráci se společností SAP zaútočí S&T v nadnárodním měřítku na středně velké firmy s nabídkou specializovaných informačních systémů. V Česku například společnost S&T nyní uvádí na trh nový informační systém SmartBuilding založený na platformě SAP, který je určený pro stavební organizace. „SmartBUILDING umožní stavebním organizacím včetně developerů řídit i ty nejsložitější stavební projekty,“ uvedl marketingový ředitel S&T Otta Matoušek.

Cílem podobných marketingových a prodejních projektů je rozšířit počet středně velkých firem, které budou využívat předpřipravená SAP řešení, která mohou být implementována rychle a za minimálních nákladů.

Skupina S&T patří mezi celosvětové lídry v poskytování informačních systémů na platformě SAP. Pozice firmy se nedávno navíc ještě více upevnila díky akvizici poradenské společnosti IMG, která patřila v oblasti IT řešení na bázi SAP k celosvětové špičce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).