Hlavní navigace

Česká televize – hlavní mediální partner 46. ročníku MFF Karlovy Vary

[Tisková zpráva] Česká televize je i letos hlavním mediálním partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, jehož 46. ročník proběhne od 1. do 9. července 2011.

Sdílet

Prostřednictvím Festivalových vteřin (1. – 8. 7. na ČT1) bude Marek Eben vždy po 21. hodině informovat diváky o nejzajímavějším dění na festivalu. V sobotu 9. 7. od 20:00 hodin uvede Jednička přenos ze závěrečného večera s předáváním cen autorům vítězných filmů. Každý den, počínaje Studiem 6 a konče pořadem Události, komentáře, bude zpravodajská ČT24 nabízet informace z dění na červeném koberci i ze zákulisí festivalu. Na neděli 3. 7. od 12:00 hodin jsou zařazeny do vysílání ČT24 a ČT1 již tradiční Otázky Václava Moravce z Karlových Varů.

Přímo v Karlových Varech si Česká televize pro návštěvníky festivalu připravila bohatý program. Od 4. do 8. července mohou diváci ochutnat filmový Čaj o třetí. Tvůrci koprodukčních filmů a dokumentů České televize se na setkání s nimi těší vždy v 15 hodin u Velkého sálu v přízemí hotelu Thermal. Průvodkyní bude moderátorka pořadu České televize Film 2011 Jolka Krásná.

Dobrou noc festivalovým hostům popřeje Večerníček. Tentokrát má pro festivalové návštěvníky připraveny pohádky spisovatele Václava Čtvrtka, který se narodil před sto lety. Od 3. do 8. července vždy o půlnoci v sále B hotelu Thermal se mohou potkat s Křemílkem a Vochomůrkou, loupežníkem Rumcajsem, a také statečným ševcem Kubou a krásnou Stázinou.

Jedním z letošních oficiálních neziskových partnerů MFF Karlovy Vary se stal společný sbírkový projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti Pomozte dětem. Žluté Kuře se záchranným kruhem, symbol sbírky, bude možné podpořit 5. července, kdy na Mlýnské kolonádě od 10 do 18 hodin proběhnou závody rádiem řízených modelů aut. Příspěvkem do sbírky je startovné.

Bloky vysílání České televize bude po celou dobu festivalu nabízet také Festivalový TV okruh, denně od 22 hodin. Připraveny jsou filmy o filmu, upoutávky na nové snímky a také pozvánky do kina. Přímo v centru dění v hotelu Thermal bude fungovat po celou dobu festivalu Meeting point ČT s možností zhlédnout vybrané koprodukční filmy či získat informace o České televizi.

7. července od 20:00 hodin v rámci Tance s Českou televizí v Poštovním dvoře vystoupí originální Run ‚n‘ be seskupení, které má talent, mako!mako. Na pódiu je pak vystřídá kapela Eddie Stoilow. Vstup na koncert stejně jako na ostatní akce ČT je volný a vítaný.

Již po osmé bude udělena Nezávislá kamera – cena České televize pro nejlepší film v soutěžní sekci Fórum nezávislých. Za Českou televizi v porotě zasedne Michael Málek, dramaturg Centra převzatých pořadů. Dalšími porotci budou irská filmová režisérka Margaret Corkery, držitelka Nezávislé kamery 2009 a ředitelka distribuční společnosti z Dánska Tine Klint.

Více o programu České televize na 46. MFF KV od 30. 6. na: www.ceskatele­vize.cz/vary2011

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).