Hlavní navigace

Česká televize – hlavní mediální partner MFF Karlovy Vary

[Tisková zpráva] Česká televize je i letos hlavním mediálním partnerem MFF Karlovy Vary. O nejzajímavějším dění z festivalu bude diváky průběžně informovat prostřednictvím Festivalových vteřin, jejichž tradičním průvodcem bude i tentokrát Marek Eben. V sobotu 8. 7. uvede ČT na svém prvním programu přenos ze závěrečného večera s předáváním cen autorům vítězných filmů. O festivalovém dění budou diváci informováni i v dalších pořadech České televize (Dobré ráno, Sama doma, ČéTéčko, Zprávy, Události v kultuře). Velmi intenzivně se bude letos festivalu věnovat také zpravodajský kanál ČT24.

Sdílet

Diváci ČT najdou v programu těsně před zahájením karlovarského festivalu také loňského vítěze ceny ČT Nezávislá kamera: argentinský film Mrtví (Los Muertos) režiséra Lisandra Alonsa (29. 6.). Těšit se mohou také na snímek Krajina mého srdce (2. 7.), režírovaný Janem Němcem, který obdrží Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světovému filmu.

Přímo v centru dění v hotelu Thermal bude po celou dobu konání festivalu pro návštěvníky připraven Meeting point ČT s možností zhlédnout vybrané koprodukční filmy či získat informace o České televizi. V návaznosti na loňská úspěšná setkávání s filmovými tvůrci při Čajích o ČTvrté tak chystá Česká televize letos jejich pokračování. I v letošním roce přinese ČT návštěvníkům festivalu koncert zdarma. Již potřetí bude též udělena cena České televize v rámci sekce Fórum nezávislých – Nezávislá kamera. Po celou dobu festivalu bude vždy ve večerních hodinách Festivalová televize nabízet také bloky vysílání ČT. K vidění budou např. pořady Na Plovárně, které Marek Eben natočil s festivalovými hvězdami minulých ročníků. Na dobrou noc připravuje ČT do jednoho z kinosálů opět hodinové sestřihy nejpopulárnějších Večerníčků. Po loňském oslavenci Večerníčkovi přebírá štafetu již padesátiletý Krteček.

Česká televize je zároveň tradičním koproducentem mnoha českých filmů. Jak v soutěži, tak i v rámci přehlídky bude tedy ČT na festivalu prezentovat filmy, na jejichž výrobě se podílela:

Film v hlavní soutěži: Kráska v nesnázích – Jan Hřebejk (film uvedený ve světové premiéře)

Film v soutěžní sekci: Na východ od Západu Indián a sestřička – režie Dan Wlodarczyk

Filmy na přehlídce: Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí; Experti; Fimfárum 2; Anděl Páně; Doblba!; Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště; Krev zmizelého; Skřítek; Šílení; Štěstí.