Hlavní navigace

Česká televize hledá 7 divů Česka – v sobotu 24. 4. na ČT1 s M. Ebenem

[Tisková zpráva] Největší, nejkrásnější, nejobdivuhodnější, nejvyšší, nejdelší, nejhlubší, nejužitečnější, nejrozsáhlejší, nejstarší, nejslavnější, nejnavštěvovanější? Člověk odjakživa srovnával a sestavoval si žebříčky… Ať už zajímavostí, divů, unikátů, vynálezů, staveb, míst, objevů, výkonů… Je Česká republika domovem takových NEJ? Svět už svých sedm divů má. Jak dopadne volba Sedmi divů Česka? Sledujte vyhlášení nové celonárodní ankety v sobotu 24. dubna ve 20:00 na ČT1.

Sdílet

Zajímavostí a unikátů najdeme v Česku nepočítaně. Moderátor a herec Marek Eben se v sobotu 24. dubna ve 20:00 na ČT1 ujme spolu s diváky a atraktivními hosty pořadu 7 divů Česka nesnadné úlohy zúžit tento výběr na NEJ 50.

Studio Kavčích hor tentokrát netradičně navštíví nejen hvězdy populární hudební a umělecké scény, ale také vážené osobnosti ze světa vědy, techniky, architektury, umění, kultury či sportu. „Chtěli jsme reprezentativní osobnosti z široké oblasti kultury a vědy, ale i sportu. Ve studiu tak usedli např. profesor Václav Pačes, architektka světového jména Eva Jiřičná, dirigent Libor Pešek, ředitel Národního divadla Ondřej Černý, ale i Věra Čáslavská, Jarmila Kratochvílová či vítěz paralympiády Jiří Ježek. V sekci nazvané Hlas lidu velmi vydatně obhajovali své tipy i Václav Moravec, F. R. Čech, Ivo Šmoldas a další. Velmi dobrá společnost, kterou jsme vybírali s dramaturgyní Monikou Nevolovou, ale i s moderátorem Markem Ebenem,“ uvedl šéfdramaturg Aleš Ulm.

V pořadu, režírovaném Michaelem Čechem, bude představeno 25 divů, které budou hájit Českou republiku na EXPO 2010 v Šanghaji, dalších 25 bude doplněno během pořadu, čímž se vytvoří kompletní „padesátka“. Pro sedm z těchto 50 divů budou moci diváci hlasovat až do 30. května. Na jednoho z hlasujících diváků čeká atraktivní výhra: „Vylosovaný výherce SMS soutěže bude odměněn letenkami a vstupenkami na EXPO 2010 v Šanghaji,“ doplnil Aleš Ulm.

Celá anketa vyvrcholí finálovým přímým přenosem, který České televize odvysílá v sobotu 12. června ve 20:00 na ČT1. „Marek Eben nejprve představí 10 divů, které si diváci vybrali, v abecedním pořadí. Pro těchto 10 divů budou moci v průběhu večera posílat SMS hlasy. Deset vybraných obhájců bude za tyto divy „lobovat“ a snažit se přesvědčit diváky, aby pro ně hlasovali. V závěru večera Marek Eben odhalí pořadí 7 divů Česka,“ vysvětlil Aleš Ulm.