Hlavní navigace

Česká televize je mediálním partnerem 60. výročí založení UNICEF

[Tisková zpráva] Česká televize jako mediální partner události světového významu – 60. výročí vzniku UNICEF – informuje na obrazovce o činnosti této mezinárodní organizace pomáhající dětem na celém světě, a to celostátním vysíláním sbírkového spotu UNICEF a dále prostřednictvím reportáží ve zpravodajských, publicistických a kulturních pořadech.

Sdílet

Česká televize odvysílá v pátek 8. prosince živě reportáž z průběhu akce, kdy budou známé osobnosti podepisovat symbolicky pohlednici UNICEF. Historicky první a bezesporu nejznámější pohlednici UNICEF vytvořila Češka, paní Jitka Samková z Českých Budějovic. Reportáž o autorce, která se stala slavnou takřka proti své vůli, přinesou Události.

Hlavní zpravodajská relace v neděli 10. prosince uvede další reportáž o DMS kampani a souvisejících akcích k 60. výročí spolupráce UNICEF a ČR, zakladatelského státu, který se stal z příjemce dárcem.

V Den UNICEF, v pondělí 11. prosince 2006, bude hostem Dobrého rána s ČT herečka Jiřina Jirásková, vyslankyně dobré vůle UNICEF. Kontaktního pořadu Sama doma se zúčastní výkonná ředitelka UNICEF Pavla Gomba a seznámí diváky s historií a současností práce pro děti, ale také s pojmem „vyslanci dobré vůle“, jejich dnešním významem podpory UNICEF a projekty podporovanými Čechy v zahraničí. Do studia přijde Líba Taylor, která pro UNICEF ve světě fotografovala. MUDr. Pavel Biskup, ředitel DD Stránčice, se podělí o své zkušenosti z pobytu v Africe a vysvětlí projekt snižování podvýživy dětí. Spisovatel Michal Viewegh spolu s dětmi ze ZŠ Vinoř představí projekt „Adoptuj panenku, zachráníš dítě“. Děti budou podle střihu zhotovovat panenky, jejichž nákupem se pokryjí náklady na očkování jednoho dítěte, Michal Viewegh ukáže svoji panenku, nedávno vydraženou za 17 000 Kč. Projekt „Pečení pro děti“ probíhající již sedm let každý měsíc představí herec a moderátor Petr Vacek a koordinátora projektu dr. Alice Tomková.

Den UNICEF bude také jedním z hlavních témat Událostí, Pavla Gomba bude hostem Událostí, komentářů a Interview ČT24, Studio ČT24 se bude významné události věnovat speciálním blokem.

Na UNICEF – Dětský fond OSN může veřejnost odesílat své příspěvky formou dárcovské SMS ve tvaru: DMS UNICEF na číslo 87777 Cena DMS je 30 Kč, UNICEF od Vás obdrží 27 Kč

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).