Hlavní navigace

Česká televize natáčí komedii plnou převleků

[Tisková zpráva] České televize natáčí v těchto dnech vtipnou lázeňskou komedii autorky Anny Vovsové ŠEJK. Příběh se odehrává v malých lázních na severu Čech.

Sdílet

Podařená partička ochotnických herců se zde skrývá před zákonem, aby se co nejdříve dostala do ciziny a unikla tak zaslouženému trestu. Rozpory nejen uvnitř této skupinky podvodníků, ale i konflikty mezi ředitelem lázní a ženským personálem přinášejí řadu komediálních situací, ve kterých nechybí ani převleky mužů za ženy a není zde nouze o smích. Příběh vzdáleně připomíná komedie typu slavné a veleúspěšné divadelní hry Charleyova teta. Převlek muže za ženu – v tomto případě ředitele lázní za svou podřízenou masérku, která dala hodinovou výpověď a náhrada za ni neexistuje – není možná nic objevného, ale při citlivé interpretaci a dobrém hereckém obsazení především hlavní role přinese humor, ironii, satiru i obecně dobrou zábavu.

Šejk má ctižádost stát se situační crazy komedií, tedy žánrem, který na televizní obrazovce v rámci dramatické tvorby výrazně absentuje. V hlavních rolích se představí Jaroslav Dušek jako ředitel lázní a Miroslav Táborský coby podařený Šejk. V dalších úlohách se objeví Táňa Medvecká, Anna Polívková, Stanislav Zindulka a další. Režie se ujala Zuzana Zemanová, která v minulosti pro ČT natočila například velmi úspěšnou komedii Kukačky, za kamerou stojí Jiří Krejčík ml. Natáčení si celkově vyžádá 15 filmovacích dnů, točit se bude především v Lázních Kundratice, v Osečné, v Liberci a Jablonci nad Nisou. Do vysílání by měl film přijít v první polovině příštího roku.