Hlavní navigace

Česká televize natáčí nový seriál Znamení koně

[Tisková zpráva] V napajedelském hřebčíně na Zlínsku začalo v těchto dnech natáčení nového původního seriálu České televize z prostředí koňské farmy a dostihů. Seriál Znamení koně vzniká v Centru dramatické tvorby brněnského studia České televize. Výrobu zajišťují zlínské Filmové ateliéry s.r.o., Česká televize je většinovým koproducentem. Režie Milan Cieslar.

Sdílet

Hlavní hrdina příběhu, dobrodruh a světoběžník David Hora, je po náhlé smrti svého otce konfrontován s minulostí a nepříliš růžovou budoucností rodinné farmy. Jeho očima divák poznává tvrdý život lidí, kteří zasvětili život chovu a tréninku koní. David se rozhodne skoncovat s bouřlivým životem, pokouší se na farmě usadit a začít znovu. Jeho nevyřešená minulost ho však pronásleduje a působí jemu i jeho blízkým celou řadu komplikací.

Autory námětu a scénáře seriálu, který bude mít třináct dílů po 52 minutách, jsou Magdalena Turnovská, Marcela Kopecká a Roman Kopřivík. V režii Milana Cieslara se v hlavních rolích představí Richard Krajčo jako David, jeho dceru Adélu hraje Kara Němečková. V roli Davidova nevlastního bratra se představí Jiří Mádl, jako jeho nevlastní matka Vilma Cibulková. Majitele konkurenční farmy Kalinu ztvární Igor Bareš, jeho dceru Kláru Tereza Voříšková, milovníka koní hraběte Schwarze bude hrát Boleslav Polívka. V dalších rolích se představí například Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Petr Franěk, Karel Dobrý a Jan Novotný.

Natáčí se v několika lokacích ve Zlínském kraji – například ve Slušovicích, v Luhačovicích, v Uherském Hradišti i v samotném Zlíně. První fáze natáčení spadá do letošního října a listopadu, pokračovat se bude dále v roce 2010. S nasazením seriálu do vysílání počítá Česká televize na začátku roku 2011.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).