Hlavní navigace

Česká televize: nové Centrum vzdělávacích pořadů

[Tisková zpráva] Nové programové a výrobní Centrum vzdělávacích pořadů zahájí svoji činnost v pražském studiu České televize od 1. ledna 2008.

Sdílet

Podpora vzdělávání všech věkových i zájmových skupin obyvatelstva patří v souladu se zásadami naplňování veřejné služby v oblasti televizního vysílání (Kodexem ČT) mezi priority České televize, která ve svém programu vytváří populárně vzdělávacím pořadům pevné místo. Rozvoj všech oborů lidské činnosti však probíhá ve stále se zvyšujícím tempu. Úměrně s ním také roste potřeba a nutnost vzdělávání. Tento pozitivní společenský vývoj Česká televize reflektuje a zřizuje nové programové a výrobní Centrum vzdělávání, aby divákům nabídla širší spektrum pořadů tohoto typu.

Centrum vzdělávacích pořadů (CVZP) vzniká rozdělením stávajícího Centra publicistiky a dokumentaristiky a vzdělávání (CPDV). Jeho šéfdramaturgyní bude nynější vedoucí útvaru dlouhodobé programové strategie a vývoje Alena Müllerová a šéfproducentem Daniel Růžička, stávající vedoucí výroby CPDV.

Centrum publicistiky a dokumentaristiky budou i nadále řídit současná šéfdramaturgyně CPDV Darja Macáková a šéfproducentka Anna Becková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).