Hlavní navigace

Česká televize: Nový seriál Vyprávěj od 31. 8. každé pondělí večer na ČT1

[Tisková zpráva] 31. srpna 2009 začíná nový retro seriál České televize Vyprávěj. Vysílat jej bude každé pondělí od 20.00 hodin program ČT1. V satelitním vysílání ČT HD budou osudy rodiny Dvořákových uváděny v plném vysokém rozlišení. Připraveny jsou předpremiéry ve Videopůjčovně ČT, internetový speciál i obsah pro mobilní telefony.

Sdílet

Sověti úspěšně vysílají člověka do vesmíru, na Západě probíhá Beatlemanie, přichází Srpen 68, v Československu ve volbách vyhrávají komunisté na 98,4 % … a Dvořákovi žijí svůj všední život. Osudy tří generací této rodiny, poutavou mozaiku lidských osudů odvíjejících se od roku 1964 do současnosti, budou diváci České televize sledovat od 31. srpna 2009. Nový retro seriál Vyprávěj bude mít své místo na ČT1 každý pondělní večer od 20.00 hodin.

Poutavá rodinná sága klade důraz na příběh rodiny a na všední problémy jejích členů, nikoliv na politiku, či „velkou“ historii. Dobové události, situace a prostředí vytvářejí působivou kulisu, na jejímž pozadí se odehrává napínavá vztahová linka hlavních hrdinů. Tvůrci seriálu si nekladou za cíl analyzovat, nebo hodnotit historii, snaží se zachytit co nejvěrněji dobu a pocity postav v konkrétních situacích.

Retro seriál Vyprávěj je vyráběn s využitím technologie vysokého obrazového rozlišení HD. V běžných distribučních cestách programu ČT1 bude obraz přepočítáván do standardního rozlišení SD. V plném vysokém rozlišení HD budou všechny díly vysílány na ČT HD – v satelitním digitálním HDTV vysílání České televize z družice Astra 1E na pozici 23.5°E, jehož zkušební provoz bude zahájen právě 31. srpna 2009 (podrobnosti o ČT HD v tiskové zprávě).

Česká televize k novému seriálu Vyprávěj připravila unikátní internetový speciál www.ceskatele­vize.cz/vypra­vej. Fanoušci v něm najdou obsáhlou multimediální galerii na bázi časové osy. Ta je svým rozsahem identická s časovým rámcem seriálu, je rozdělena na jednotlivé kalendářní roky a obsah rozčleněn do tří rovin – seriálové, historické a divácké. K premiéře první řady seriálu je nachystán obsah pro první dekádu časové osy, tedy rozmezí let 1964 až 1974. Na časovou osu budou průběžně umísťovány i bonusové materiály – ke každému odvysílanému dílu tzv. instruktážní video vtipnou formou navazující na události z děje seriálu, prémiové scény, zdravice seriálových postav, speciální teaser vyrobený pouze pro internet a video obsah rozšíří také nevydařené klapky z natáčení, seriálové hlášky, písničky… Návštěvníky webu jistě pobaví i další speciality, které budou doplňovány postupně – Retrokalkulačka pro přepočet kupní síly, pexeso s obrázky hlavních seriálových hrdinů, historické kvízy, simulátor odívání do dobových oblečků, soutěže a další.

Česká televize nezapomíná ani na uživatele mobilních telefonů. Rovněž pro ně jsou připravena uzpůsobená instruktážní videa, bonusové scény, soutěžní otázky, perličky z historie, či socialistické vtipy. To vše na adrese m.vypravejvmo­bilu.cz. Příznivci seriálu Vyprávěj si u svých operátorů navíc budou moci objednat speciální SMS/MMS info kanál (5 SMS a 1 MMS ke každému dílu).

Nedočkaví diváci mohou ve Videopůjčovně ČT sledovat předpremiéry. Každý díl seriálu Vyprávěj bude na www.videopucov­naCT.cz ke zhlédnutí s týdenním předstihem oproti televiznímu vysílání.

Se seriálem Vyprávěj se budou setkávat také posluchači Českého rozhlasu 2 – Praha v úterním pořadu Staré časy a speciální ochutnávku následujícího dílu bude čtenářům přinášet Týdeník Květy.

Další informace o novém retro seriálu Vyprávěj v presskitu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).