Hlavní navigace

Česká televize otevírá nové Studio Burza

[Tisková zpráva] Česká televize má nové moderní studio v Burzovním paláci. Vybudovala je ve spolupráci s Burzou cenných papírů Praha. Poprvé z něj bude vysílat ve čtvrtek 5. března 2009.

Sdílet

V době světové finanční krize a hrozící recese v Česku je pro nejsilnější zpravodajskou stanici v zemi ekonomické zpravodajství jednou z priorit letošního roku. Nové studio na Burze cenných papírů Praha (BCPP) svým špičkovým vybavením vytváří lepší zázemí pro informační servis z akciových trhů, který ČT24 poskytuje přímo z Burzovního paláce pravidelně 3krát denně už celý rok.

Studio slavnostně otevřou generální ředitel BCPP Petr Koblic, šéf vídeňské burzy Michael Buhl a ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich 5. března 2009 v 08:10 hodin. Poprvé z něj naši burzovní reportéři budou informovat ve pravidelném vstupu do Studia 6 v 08:40. Tím odstartuje celodenní burzovní speciál, který při této příležitosti ČT24 připravuje.

V 09:35 se připojí živě z londýnské City Jan Vacl – specialista na fúze a akvizice z tamní pobočky HSBC a jeden z veteránů, kteří zažili začátky novodobé historie pražské burzy.

Ve 14:05 usedne do studia na Kavčích Horách Václav Moravec, který se bude propojovat s Petrem Novotným a Ivanou Šalomonovou na pražské burze. Společně se svými hosty během odpoledne rozeberou různé aspekty současné situace na pražské burze i světových akciových trzích obecně. Hosty prvního bloku v době 14:05–14:30 budou ředitel pro strategii společnosti Atlantik Jan Schiesser nebo senior makléři Martin Vazač (BH Securities) a Filip Kejla (Wood & Comp.).

V reportážích se podíváme například na to, kolik lidí v Česku vlastně do akcií investuje, nakolik se o akcie zajímají ženy či jak se projevuje česká mentalita při obchodování s cenným papíry. Zeptáme se, jak vybírat správně makléře a kdy může přijít očekávané dno – a s ním i zajímavý moment pro nákup akcií. Vysvětlíme burzovní hantýrku a David Brzek z burzovní společnosti Fio popíše, jak vypadá běžný den makléře.

V čase 15:05–15:30 se budeme věnovat dopadům krize na český kapitálový trh a otázkám regulace. Přijde ředitel sekce dohledu nad finančním trhem z ČNB David Rozumek, hlavní ekonom ING Wholesale Banking Vojtěch Benda nebo ředitelka Conseq Asset Management Hana Blovská.

V bloku 16:05–16:30 pak zaostříme na Pražskou energetickou burzu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).