Hlavní navigace

Česká televize otevřela brány svým divákům – rekordní návštěvnost

[Tisková zpráva] V sobotu 19. května 2007 proběhl v České televizi u příležitosti 15. výročí jejího vzniku v Praze na Kavčích horách a ve studiích Brno, Ostrava a Olomouc Den otevřených dveří. V době mezi 9. a 16. hodinou prošlo branami všech areálů 11 100 diváků. Jde o dosavadní rekord v historii Dnů otevřených dveří v České televizi. Byli mezi nimi mladí lidé i senioři, rodiny s dětmi a tělesně postižení spoluobčané – laici i odborníci. Nejmladšímu návštěvníkovi bylo 18 dnů, nejstaršímu 95 let! A všechny čekal pestrý prohlídkový program.

Sdílet

V hlavním městě si 6 100 diváků prohlédlo přenosovou a osvětlovací techniku, seznámilo se s prací kostymérů, truhlářů, zbrojířů i dalších scénických služeb a navštívilo expozici digitálního vysílání. Představil se jim nový časopis ČT+, magazín České televize. Provedeni byli mimo jiné hudebním studiem, samozřejmě všemi pěti televizními studii a nahlédli i do obrazové a zvukové režie studia. Druhá část návštěvnické trasy vedla kolem satelitních parabolických antén, pokračovala přes filmové laboratoře, procházela výstavou filmové a kamerové techniky a vrcholila v budově zpravodajství. Tam návštěvníci viděli samotný zpravodajský velín a studio 6, odkud se vysílá Dobré ráno, pohovořili s moderátory tohoto ranního bloku a potkali také další tváře televizního zpravodajství a publicistiky. Na parkovišti pak pro ně byla ještě připravena ukázka techniky Hasičského záchranného sboru ČT, která zaujala především dětské návštěvníky.

Česká televize nezapomněla ani na handicapované návštěvníky, seniory a návštěvníky s kočárky a připravila pro ně speciální bezbariérovou prohlídkovou trasu.

V Brně příchozích 2 200 diváků uvítala dvě studia, režie, maskérny, kostymérny, redakce zpravodajství a odbavovací pracoviště. Návštěvníci se seznámili s televizní technikou a u vchodu si prohlédli přenosový vůz.

V Ostravě zahrnovala trasa prohlídky, kterou zhlédlo 2 500 návštěvníků, dvě studia, střižny, zvukovýrobu i redakci zpravodajství. Na nádvoří měli diváci možnost vidět přenosové vozy.

Letos poprvé jsme diváky pozvali také do 17. podlaží Regionálního centra Olomouc, kde působí Krajské zpravodajské studio ČT. Této možnosti využilo 300 diváků.