Hlavní navigace

Česká televize partner Světa knihy 2011

[Tisková zpráva] Česká televize je již tradičním partnerem mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy, jehož 17. ročník proběhne od 12. do 15. května v Praze na Výstavišti.

Sdílet

Svět knihy obohatí Česká televize tematickým výběrem z pořadů Cestománie a Na cestě, které se budou promítat ve veletržním kině, a sama bude mezi vystavovateli. Pro návštěvníky připravila bohatou nabídku knih a DVD z Edice ČT a zopakuje úspěšnou akci s mimořádnými slevami. Také doprovodný program je letos bohatší.

Ve čtyřech dnech se odehraje deset akcí. Ve čtvrtek 12. 5., hned po slavnostním otevření stánku ČT, se představí charitativní projekt Čtení pomáhá. Všichni příznivci 13. komnaty si mohou na odpolední autogramiádě tvůrců a vybraných osobností, mezi nimiž nebudou chybět Iveta Toušlová, Kamila Moučková, Eva Hrušková, Pavel Nový, Jan Potměšil a další, připomenout 5. výročí pořadu.

V pátek 13. 5. dopoledne rozhýbe publikum tým pořadu Za školu ukázkami soutěží a dovedností ze stejnojmenné knižní novinky. Páteční odpoledne je věnováno autogramiádě Hany Zagorové. Legenda české populární hudby bude podepisovat svou výpravnou knihu a DVD z prosincového koncertu ve vyprodané Lucerně.

Sobota 14. 5. začne tajemně. Po loňském úspěchu se na Svět knihy vrací mistr záhad Arnošt Vašíček, tentokrát s přednáškou o největších tajemstvích světa, které objevil při svých cestách a mnohaleté badatelské práci. Také on bude podepisovat horkou novinku – knihu Planeta záhad. Odpoledne se všichni přítomní mohou nechat opájet slávou filmových hvězd první republiky, a to díky nové knize Aleše Cibulky Černobílé idoly … i jiní. Autor v ní prozrazuje o hvězdách stříbrného plátna mnohem více než ve svých žádaných kalendářích. Na autogramiádu se k němu připojí dvě slavné herečky té doby, Eva Gerová a Antonie Hegerlíková. Pozdní sobotní odpoledne opanuje Dvojka, která hledá souvislosti. Blíže se představí vybrané pořady ČT2 a jejich televizní tváře, Michal Prokop za Krásný ztráty, Jan Schmid a Jan Lukeš za revue Třistatřicettři, Václav Žmolík za Televizní akademii a Aleš Cibulka za cyklus O češtině.

Neděle 15. 5. bude už tradičně patřit dětem. Autoři novinky, knihy komiksů Žížaláci, jim povypráví, jak se točí večerníčky, a děti si samy vyzkouší roli tvůrců v soutěži o nejhezčí figurku Žížaláků z modelíny. Koruna nedělního programu na stánku České televize bude vpravdě královská. Kdo uspěje ve Škole princů, získá stejnojmennou knihu a všichni pak podpisy autora Miroslava Adamce, princezny Lenky (Sarah Haváčové) a prince Petra (Matouše Rumla).

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy otevře své brány na Výstavišti v Holešovicích ve čtvrtek 12. května. Jeho 17. ročník je ve znamení arabské literatury a čestným hostem je Saúdská Arábie. Největší tuzemský knižní svátek končí v neděli 15. května. Stejně tak jeho doprovodný program Svět knihy ve filmu a o den dříve Svět knihy na jevišti.

Bližší informace o programu České televize na veletrhu www.edicect.cz, o veletrhu www.svetknihy.cz a o projektu Čtení pomáhá www.ctenipomaha.cz