Hlavní navigace

Česká televize partnerem festivalu Jičín – město pohádky

[Tisková zpráva] Česká televize je už tradičně hlavním mediálním partnerem festivalu Jičín – město pohádky, který letos proběhne od 12. do 17. září. Spolupráce festivalového týmu s Českou televizí je více než přirozená, protože tvorba pro děti a mládež tradičně patří k prioritám televize veřejné služby.

Sdílet

V letošním roce odvysílala Česká televize na obrazovce spotovou kampaň, jejímž prostřednictvím pozve diváky k návštěvě festivalu.

Česká televize připravila pro jeho návštěvníky Den ČT – v pátek 15. září 2006 na Valdštejnově náměstí v Jičíně od 10 hodin. Program plný písniček a setkání se známými hereckými osobnostmi a pohádkovými postavami z televizní obrazovky bude moderovat Martin Dejdar. Den ČT zakončí slavnostní křest nového DVD Večerníčku Honzík a Samuel, které vydává Česká televize ve spolupráci s časopisem Země pohádek.

Diváci se mohou do Jičína vypravit vlakem – pohádkovým parním expresem, který vyjede z pražského nádraží Braník ve čtvrtek 14. září v 7.10 hod. Modrá parní lokomotiva potáhne patrové vagony, včetně bezbariérových, a poveze do Jičína žáky základních škol a handicapované děti z Unhoště. Cestující uvítá na nádraží Rumcajs, skřítek Hajaja a výpravčí Jiří Lábus.

Letošní 16. ročník jičínského pohádkového festivalu s podtitulem Strašáci, strašidla a strašpytlové je poctou pohádkáři, jehož knížky jsou z těch nejsilnějších kořenů jičínské Pohádky, poctou panu Václavu Čtvrtkovi. Zahajovací průvod s mnoha pohádkovými bytostmi, pouličními taškařicemi, s předáním klíčů od města dětem, ale také s pokusem o překonání rekordu v počtu zviditelnění trpaslíků v Jičíně, rozjede pětidenní kolotoč radosti a zábavy. Výstavy knih, ilustrátorů, fotografií strašáků, galerie dětské tvorby, křty knih, CD i DVD, pouliční zábavy, divadla, koncerty, světýlkový průvod broučků a berušek, dětská vystoupení na podiích i nádvořích a především tři desítky tvůrčích dílen spolu s místy her v celém historickém centru Jičína potěší tisíce návštěvníků – dětí i dospělých. Mezi tvůrčími dílnami jsou stánky chráněných dílen, jejichž výrobky prodávají dobrovolníci. Hosté festivalu mohou přispět i na dlouhodobou veřejnou sbírku České televize a NROS Pomozte dětem (více na www.pomoztede­tem.cz).