Hlavní navigace

Česká televize podala určovací žalobu

[Tisková zpráva] Česká televize v pátek 2. března 2007 odeslala Obvodnímu soudu pro Prahu 4 určovací žalobu. Na základě soudního řízení by se mělo rozhodnout o tom, zda se na funkci finančního ředitele ČT, kterou zastává František Lambert, vztahují předpoklady uvedené v lustračním zákoně, a pokud ano, zda tyto předpoklady František Lambert splňuje. Na výsledku soudního řízení závisí, zda František Lambert ve funkci setrvá.

Sdílet

Generální ředitel České televize tímto krokem reaguje na rozporné informace, které se v posledních týdnech objevily okolo otázky, zda na Františka Lamberta lze nahlížet jako na příslušníka Lidových milicí za situace, kdy on sám výslovně písemně prohlásil, že nikoliv. A dále tímto krokem zohledňuje nejednoznačné právní hodnocení situace poté, co vstoupil v účinnost nový zákoník práce. Jiří Janeček je v neposlední řadě veden záměrem vyhnout se riziku možného placení ušlé mzdy poté, kdyby se až dodatečně ukázalo skončení pracovního poměru v daném případě neplatné.

V polovině února t. r. předal Jiří Janeček Radě ČT Zprávu k personálnímu obsazení vrchního a programového ředitele ČT v souvislosti s údajným členstvím Františka Lamberta v Lidových milicích a s personální situací v managementu ČT. Česká televize plní tímto krokem slib svého generálního ředitele, že tato záležitost bude řešena přísně podle zákona a v souladu s usnesením Rady ČT z 21. února 2007, která toto řešení doporučila.

Generální ředitel České televize Jiří Janeček si plně uvědomuje svou povinnost chránit důvěryhodnost a stabilitu České televize a nedopustit zpochybňování jejího postavení a působení v čase, který je vzhledem k nastávající digitalizaci, resp. určení způsobu jejího provedení znovu klíčový pro její další existenci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).