Hlavní navigace

Česká televize představila Vánoční ladění

[Tisková zpráva] ČT dnes prezentovala sváteční program – Vánoce plné zcela nových i klasických pohádek, českých i zahraničních komedií, hudby, zábavy, dokumentů i liturgie.

Sdílet

Ve středu 28. listopadu dopoledne ČT uvítala na Kavčích horách novináře, aby je v rámci neformálního setkání seznámila s programovou nabídkou veřejnoprávní televize pro letošní Vánoce.

Žurnalisté se z úst tiskového mluvčího Ladislava Štichy dozvěděli, že ústředním tématem svátečního programu se stane Vánoční ladění, tedy slovní hříčka odkazující na vánoční náladu a mistra Josefa Ladu, jehož motivy letos vdechnou vysílání ČT ryze českou vánoční atmosféru. Česká televize tak vzdá poctu malíři, který by 17. prosince oslavil 120. narozeniny a od jehož úmrtí uplyne 14. prosince 70 let.

Ředitelka programu Kateřina Fričová uvedla, že Česká televize zpestří letošní Vánoce řadou premiér. Diváci se mohou těšit na nové pohádky (například Začarovaná láska; O kominickém učni a dceři cukráře; Tři životy; O dívce, která šlápla na chléb; Tři srdce; O uloupené divožence nebo Křišťálek meč; k nimž ředitel výroby Václav Myslík prozradil vedle faktických informací i několik humorných příhod a zajímavostí z natáčení), na premiéry filmů (Vánoční příběh; Pocahontas; Zakletá Ella a unikátní animovaný film, v němž slavná skladba Jana Jakuba Ryby ožije obrázky Josefa Lady, Česká mše vánoční) i na nové dokumenty (Původ a počátek Vánoc; Betlémská hvězda; Nohama na rovníku, hlavou v nebi; Boj o život na zahrádce, Zmrzlina – věčná vášeň a další).

Uvedena bude také plejáda klasických skvostů české kinematografie, jakými jsou například pohádky Obušku, z pytle ven a Byl jednou jeden král nebo komedie Přednosta stanice, Zlaté dno, Láska jako trám, Utopím si ho sám a Cácorka. Chybět nebudou ani mladší úspěšné tituly, na nichž se ČT podílela jako producent nebo koproducent – filmy Golet v údolí, Vánoční příběh nebo Past na Ježíška. Své místo v programu dostanou i úspěšné zahraniční snímky jako Africká královna, Kašlu na lásku, Láska přes internet či Rockerky.

O zábavu se v průběhu letošních Vánoc postarají dále i Veselé vánoční (pří)hody 2007 s Miroslavem Donutilem a jeho hosty, hudební zážitek zprostředkují pořady Vánoční sen, Světlo vánoc, Štědrý den bratří Mánesů, Vánoční koncert ze senátu, britský snímek Plácido Domingo a Renée Flemingová z cyklu Spirit of the Arts nebo pořad Moje noc s GRAMMY.

Atmosféru křesťanských Vánoc umocní zejména přímý přenos vánočního požehnání papeže Benedikta XVI. z Říma Urbi Et Orbi, Vánoční promluva kardinála Miloslava Vlka, Půlnoční mše z nového kostela Ducha Svatého v Ostravě – Zábřehu nebo záznam slavnostní bohoslužby 100 let baziliky v Remeši.

Česká televize přeje všem krásné Vánoce a těší se, že se prostřednictvím obrazovek a pestré programové nabídky stane vítanou součástí sváteční pohody v domovech svých diváků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).