Hlavní navigace

Česká televize testuje HbbTV na ČT24

[Tisková zpráva] Česká televize zahájila testovací provoz aplikací na platformě HbbTV – probíhá v satelitním vysílání zpravodajské ČT24 z družice Astra 3A.

Sdílet

Česká televize ve spolupráci se společností Aivel Technologies zahájila na zpravodajském programu ČT24 (v satelitním vysílání na pozici 23,5° E – družice Astra 3A) testovací provoz multimediálních aplikací v systému HbbTV.

V rámci testovacího provozu v satelitním vysílání ČT24 z družice Astra 3A slouží coby hlavní rozcestník aplikace DVB Portál vytvořená společností Aivel Technologies. Tato aplikace aktuálně obsahuje stručné informace o HbbTV technologii, informace o vlastním testovacím vysílání a poskytuje přístup ke dvěma dalším multimediálním aplikacím – aplikaci Test sloužící k otestování digitálních přijímačů s HbbTV funkcionalitou a demo aplikaci Wikipedie poskytující přístup do této internetové encyklopedie (demo v německé verzi). V budoucnosti budou v DVB Portálu přibývat další zajímavé aplikace.

Hybrid Broadcast Broadband TV neboli HbbTV je nová evropská platforma zaměřená na společné využití televizního vysílání a širokopásmového připojení k internetu. HbbTV přináší divákům nové služby poskytovatelů obsahu, tedy televizních stanic, jako je interaktivní televize, video na přání (VOD), interaktivní reklama, personalizace obsahu, hlasování, hry či sociální sítě a také služby spojené s vysílaným programem, jako jsou teletext a elektronický programový průvodce (EPG).

Pro příjem hybridního vysílání je potřeba digitální satelitní přijímač s vestavěnou podporou HbbTV naladěný na satelitní vysílání programu ČT24 ze satelitu Astra 3A (pozice 23,5° E). Seznam vhodných přijímačů a další informace na www.dvbportal.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).