Hlavní navigace

České aerolinie vybraly společnost SITA jako jediného dodavatele sítě

[Tisková zpráva] PRAHA – 27. dubna 2009 – České aerolinie dnes ohlásily uzavření čtyřleté smlouvy se společností SITA, která se specializuje na informační technologie pro leteckou dopravu a stane se jediným dodavatelem globální komunikační sítě a služeb pro komunikaci v reálném čase.

Sdílet

Smlouva mezi dopravcem, jehož letouny nosí národní vlajku České republiky, a společností SITA zahrnuje rozvoj stávající síťové infrastruktury tak, aby se zvýšila její výkonnost a zároveň klesly náklady o 25 %. Nová hybridní síť, jejíž součástí bude připojení přes virtuální privátní síť (IP VPN), veřejnou síť internet (ISP DSL) a připojení pomocí SITA AirportHub, bude sloužit 74 letištím a vzdáleným pracovištím. Toto hybridní řešení zajistí kompletní zálohování všech služeb jak pro ředitelství společnosti, tak i pro vzdálená pracoviště.

Vzhledem k tomu, že společnost SITA bude jediným dodavatelem, bude možné komunikační síť snadno přizpůsobit počtu zaměstnanců na jednotlivých pracovištích, různému geografickému umístění a cílovému rozsahu aplikací a služeb.

Jiří Devát, viceprezident Českých aerolinií pro informační technologie, uvedl: „Výběr dodavatele sítě byl součástí našeho úsporného programu v rámci přípravy na privatizaci. Při revizi našich síťových potřeb jsme stanovili konkrétní cíle, mezi jiným moderní návrh řešení, konkurenceschopné ceny a nízké náklady a především důkladné dohody o úrovni služeb (SLA).

Co se týče SLA, bylo nutné, aby v nich bylo zakotveno vysoká dostupnost, důslednost při plnění služeb, minimální zpoždění při přenosu a ztráty paketů. Ve všech těchto parametrech byla nabídka společnosti SITA jednoznačně nejlepší, a vyšla tedy jako ideální partner a jediný dodavatel.“

Ilja Gutlin, regionální viceprezident pro východní a střední Evropu, řekl: „Tato významná dohoda, která přichází v zásadním okamžiku v historii Českých aerolinií, jim přinese důkladné a úsporné řešení pro komunikační síť a pro potřeby komunikace v reálném čase.

Zajištění takovéto rozsáhlé sítě (WAN), založené na hybridním řešení s využitím IP VPN a ISP, znamená, že každé aplikaci na každém z pracovišť se dostane takové úrovně služeb, jakou potřebuje, a to tím nejúspornějším způsobem. Navíc díky našemu celosvětovému působení a díky tomu, že budeme jediným dodavatelem, můžeme vyvažovat vytížení tak, abychom zajistili rychlou obsluhu všech připojení.“

České aerolinie jsou vlajkovým dopravcem České republiky a patří k aeroliniím s nejdelší historií v Evropě; své služby poskytují cestujícím už od roku 1923. V letošním roce ohlásil ministr financí České republiky, že k privatizaci aerolinií dojde do 30. září 2009.

O společnosti SITA
Společnost SITA je přední světový specialista na komunikaci a informační řešení pro leteckou dopravu. SITA dodává a spravuje firemní řešení pro aerolinie, letiště, GDS, vládní a jiné zákazníky prostřednictvím nejrozsáhlejší sítě na světě, která tvoří komunikační páteř světového leteckého průmyslu.

Portfolio společnosti SITA zahrnuje spravované celosvětové služby v oblasti komunikace, infrastruktury a outsourcingu a dále služby pro komerční řízení aerolinií a provoz cestujících, letový provoz, provoz letadel a spojení letadel se zemí, správu a provoz letišť, zavazadlový provoz, bezpečnost přepravy a hraniční správu, nákladový provoz a další. S týmem více než 1600 zaměstnanců, kteří se věnují službám pro zákazníky, společnost SITA významně investuje do dosahování špičkových služeb pro zákazníky a pro své komunikační služby i aplikace z oblasti informačních technologií zajišťuje integrovanou lokální i globální podporu.

Společnost SITA má dvě velké dceřiné společnosti: OnAir, což je přední poskytovatel spojení za letu, a CHAMP Cargosystems, jediná IT společnost na světě, která se věnuje výhradně letecké nákladní dopravě. Společnost SITA rovněž provozuje dva společné podniky poskytující služby pro leteckou komunitu: Aviareto, který se věnuje správě majetku v podobě letadel, a CertiPath, který se zabývá bezpečnou správou elektronické identity.

SITA patří celosvětově ke společnostem s nejširším mezinárodním působením. Její globální dosah je založen na síti místních poboček, které poskytují služby pro více než 550 příslušníků leteckého odvětví a pro 3200 zákazníků ve více než 200 zemích a teritoriích. V roce 2009 slaví společnost 60 let svého působení. SITA byla založena v roce 1949 s 11 členskými aeroliniemi a dnes zaměstnává lidi více než 140 národností, kteří mluví více než 70 různými jazyky. Konsolidované výnosy společnosti SITA za rok 2007 činily přes 1,42 miliardy USD (1,06 mld. €).

Více informací najdete na adrese www.sita.aero.

O Českých aeroliniích
České aerolinie v roce 2008 přepravily České aerolinie přes 5,6 milionu cestujících. Od roku 2001 jsou členem SkyTeamu, jedné z předních světových aliancí leteckých společností. České aerolinie v současné době nabízejí spojení do 129 destinací ve 44 zemích po celém světě. Jejich flotilu tvoří 55 letadel typů ATR 42/72, Boeing 737 a Airbus A310/A319/A32­0/A321. V roce 2008 se České aerolinie umístily na třetím místě v dochvilnosti letů, a to mezi 27 leteckými společnostmi, které jsou členy Asociace evropských aerolinií (AEA).

V posledních pěti letech jsou České aerolinie voleny jako Nejlepší letecký dopravce se sídlem ve střední/východní Evropě (2004, 2005, 2006, 2007 a 2008). Tento titul každoročně uděluje mezinárodní letecká organizace Official Airline Guide (OAG) na základě hlasování častých uživatelů aerolinek. V roce 2008 České aerolinie rovněž získaly ocenění Nejlepší letecký přepravce ve střední Evropě, které každým rokem uděluje britská organizace Skytrax v rámci hodnocení The World Airline Awards, jež vychází z hlasování milionů cestujících z celého světa. Na základě výsledků každoročního průzkumu mezi čtenáři ocenil americký magazín Business Traveler České aerolinie již podruhé jako Nejlepšího leteckého dopravce ve střední a východní Evropě. V roce 2005 se České aerolinie umístily také mezi osmi nejlepšími světovými leteckými společnostmi.

Další informace o společnosti České aerolinie získáte na adrese: www.czechairli­nes.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).