Hlavní navigace

České dráhy se připojují k platbám PaySec

[Tisková zpráva] Praha, 8. září 2008 - Už i zákazníci Českých drah mohou při nákupu jízdenek přes internet používat platby PaySec. Právě nákupy jízdenek a letenek jsou situací, kdy PaySec výrazně usnadňuje internetové nakupování.

Sdílet

Internetový obchod eshop.cd.cz se na začátku září zařadil mezi rychle rostoucí skupinu e-shopů, které akceptují platby PaySec. Koupit si jízdenku online je tak nyní mnohem pohodlnější i pro cestující Českých drah. A nedávno uvedený Mobilní PaySec zase budou moci použít, zatímco budou na cestě.

„Nabídnout možnost zaplatit přes PaySec se stává v oblasti online prodeje letenek a jízdenek standardem,“ říká Leila Goulliová, ředitelka inovací ČSOB. „Jsme přesvědčeni, že i zákaznící Českých drah se rychle naučí využívat pohodlí, které jim online platby PaySec přinesou,“ dodává.

Přes PaySec se již platí za letenky a jízdenky na řadě e-shopů, např. StudentAgency.cz, Letuska.cz, E-jizdenka.cz nebo Nemoletenky.cz. Protože PaySec umožňuje nákup dokončit ještě rychleji než při placení kartou, stává se preferovanou platební metodou. Jakmile je zaplaceno, jízdenka s místenkou přijdou e-mailem. „Nárůst plateb za letenky a jízdenky nás příjemně překvapil. Již teď mají podíl 35 % na celkovém objemu plateb PaySec a s připojením Českých drah čekáme další dynamický vzrůst,“ říká Leila Goulliová.

PaySec je přitom určen všem uživatelům internetu. Zřízení PaySecu probíhá online do tří minut a není nutné být klientem žádné konkrétní banky. Placení proběhne okamžitě v reálném čase a to dramaticky urychluje dodání zboží z internetových obchodů. „Již nyní je možné s PaySecem platit ve více než stovce nejvýznamnějších internetových obchodů, a každý den se přidávají další,“ doplňuje Denisa Salátková z externí komunikace Poštovní spořitelny. Strategickým cílem pro PaySec je stát se nejrozšířenější platební metodou na českém internetu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).