Hlavní navigace

České předsednictví Evropské unie zvyšuje poptávku po .EU doménách

[Tisková zpráva] Popularita .EU domény mezi českými firmami a obyvatelstvem stoupá. Stále více firem i jednotlivců si registruje kromě domény .CZ také evropskou s koncovkou .EU. Zvýšený zájem nastal zejména v posledních měsících, kdy Česká republika předsedá Evropské unii a význam evropského trhu stoupá; jen během ledna 2009 došlo až k 50% nárůstu.

Sdílet

Růst poptávky po .EU doméně, která je u nás v úspěšnosti prodeje druhá, ihned za národní doménou .CZ, byl vyšší již v posledním čtvrtletí roku 2008, kdy počet registrací narostl o 20% ve srovnání se zbytkem roku. Teď v lednu pak vzrostl až na 50%,“ říká František Grunt, marketingový manažer společnosti ACTIVE 24, která .EU doménu nabízí od roku 2006.

Zájem o .EU doménu je velký v celé Evropě, celkem bylo zaregistrováno již přes 3 miliony domén a tato doména tak patří mezi jednu z nejdynamičtěji rostoucích na světě. Doménu si může zaregistrovat každá právnická osoba registrovaná v EU nebo fyzická osoba s trvalým bydlištěm v Evropě.

„Chceme našim zákazníkům vyjít vštříc a proto jsme v průběhu února snížili cenu domény .EU na akčních 139,–Kč za registraci,“ dodává František Grunt s tím, že i během prvních únorových dnů se ukazuje, jak zájem o evropskou doménu stále stoupá.

ACTIVE 24, s.r.o. – přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingových služeb. Společnost se zaměřuje na malé a střední podniky i jednotlivce, kterým nabízí kompletní internetová řešení (www.active24.cz). Zároveň provozuje jedno z největších virtuálních obchodních center – Vltava2000 (www.vltava2000­.cz). Společnost ACTIVE 24, s.r.o., je součástí skupiny Active 24 ASA, celoevropského poskytovatele hostingových služeb s centrálou v norském Oslu a pobočkami v 15 evropských zemích. Od roku 2006 je stoprocentním vlastníkem skupiny Active 24 norská společnost Mamut.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).