Hlavní navigace

České radiokomunikace zahájily spolupráci se společností Microsoft

[Tisková zpráva]

Sdílet

České radiokomunikace zahájily spolupráci se společností Microsoft

Praha, 2. června 2005 –České radiokomunikace dnes zahájily jako první telekomunikační operátor v České republice ve spolupráci se společností Microsoft komerční provoz hostovaných služeb nové generace (ASP). Služby „Hosted Office“ jsou založeny na řešení „Microsoft Solution for Hosted Messaging and Collaboration“, které představuje hostovanou verzi serverových produktů společnosti Microsoft pro kancelářské aplikace: Hosted Exchange 2003, Hosted Live Communications Server 2005 a Hosted Windows SharePoint Services.

„Spolupracujeme s nejvýznamnější společností na trhu komerčního softwaru, což podle nás potvrzuje kvalitu našich internetových služeb, vhodných pro domácnost i podnikatele,“ řekl Miroslav Semrád, ředitel marketingu ČRa. „Zákazník hledal a také našel spolehlivého dodavatele, který splní jeho přísné technické, kvalitativní a servisní požadavky,“ uvedl ke spolupráci se společností Mi­crosoft Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb s tím, že tyto služby jsou určeny zejména malým a středním podniků, institucím a státním organizacím včetně regionů. Dodal, že zárukou kvality služeb je i certifikát ISO 9001:2000, který ČRa obdržely v minulém roce.

Zákazníci, kteří budou využívat tyto služby, nemusejí již nadále investovat do lokálních licencí na svůj kancelářský software, přičemž budou mít vždy zajištěnu jeho nejaktuálnější verzi včetně bezpečnostních prvků a oprav. Pro zákazníky jsou k dispozici aplikace z balíku Microsoft Office Standard 2003 (Word, Excel, Powerpoint, atd.)

V rámci spolupráce ČRa se společností Microsoft se připravují i další služby založené na platformách Microsoft Hosted Exchange Server 2003, Hosted Live Communications Server 2005 a Hosted Windows SharePoint Services, které zákazníkům umožní využít řady dalších vlastností Office Outlook 2003 jako např. práce s e-maily, kalendářem a kontakty v reálném čase včetně sdílení s kolegy, vzdáleným přístupem Outlook Web Access a Outlook Mobile Access aj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).