Hlavní navigace

České úřady podaly celkem 448 žádostí o doménu .eu

[Tisková zpráva] Ministerstvo informatiky v těchto dnech dokončuje posuzování žádostí českých úřadů o doménu .eu. Veřejné instituce zaslaly celkem 615 žádostí, u 167 z nich ale nestihly včas dodat všechny požadované dokumenty. K posouzení se tak dostalo celkem 448 žádostí.

Sdílet

Mnisterstvo informatiky už 439 žádostí vyhodnotilo a 249 vyhovělo. Ve 190 případech ministerstvo rozhodlo žádostem nevyhovět, většinou z formálních důvodů (často pro chybějící podpisy statutárních zástupců). 9 zbývajících žádostí je ještě v řízení. Počtem žádostí veřejných institucí se Česká republika v Evropské unii zařadila na 12. místo nad Irsko, Finsko nebo početnější Polsko.

Veřejné instituce mohly o doménu .eu žádat v první fázi takzvané přednostní registrace, která začala v prosinci loňského roku.

Ministerstvo informatiky hrálo roli úřadu, který správci evropské domény .eu, sdružení EURid, potvrzoval, že žádost konkrétní veřejné instituce je oprávněná. Veřejné instituce mohly žádat o registraci adresy ve tvaru jména instituce (www.magistrat­hlavnihomesta­prahy.eu), jejího zkráceného názvu (www.mhmp.eu) nebo názvu příslušného území (www.praha.eu). Nejčastěji o doménu .eu žádala města, obce, kraje a ústřední orgány státní správy, ale také některé mikroregiony nebo správy povodí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).