Hlavní navigace

Česko má novou televizi – digitální Z1

[Tisková zpráva] PRAHA (2. června 2008) – Prvního června v 19:00 začala vysílat nová zpravodajská televize Z1. První česká komerční zpravodajská stanice vstoupila na televizní trh jako první z licencovaných digitálních televizí. Divákům nabízí kontinuální zpravodajský servis doplněný o publicistické formáty a dokumenty.

Sdílet

Vysílání digitální zpravodajsko-publicistické Z1 začíná v 7:00 a končí v 0:30. První týden bude mít Z1 specifický program. Pořady budou postupně přibývat a ve vysílání se objeví jejich premiéry i pravidelné reprízy. Z1 plánuje v nejbližší době rozšířit vysílání na 24 hodinový formát, kdy v noci budou reprízy relací z předchozího dne. Diváci mohou kromě zpráv denně vidět pět diskusních pořadů a v prime time ve 20:00 atraktivní dokument. „Se začátkem vysílání Z1 se uzavřely několikaleté přípravy tohoto projektu, který přestál potíže v procesu digitalizace u nás a odstartoval přechod z doby analogové do té digitální,“ říká Martin Mrnka, generální ředitel Z1.

Zahájení vysílání neohrozila ani silná bouřka, která na chvíli způsobila technický výpadek spojení televize se satelitem. První zprávy nové zpravodajské televize mohli diváci vidět přesně podle plánu v sedm hodin večer.

Signál Z1 si mohou pozemním digitálním vysíláním (DVB-T) prostřednictvím set-top-boxů naladit diváci v Praze a středních Čechách, na Brněnsku, v Plzni a na Ostravsku, kde Z1 vysílá také v multiplexu BTV v Klimkovicích. Prostřednictvím satelitu, kabelu, IPTV a na internetové adrese www.z1tv.cz je stanice dostupná na celém území ČR.