Hlavní navigace

Spojené státy pláčou, Česko slaví: Oprah Winfrey na Prima LOVE

[Tisková zpráva] Nejslavnější televizní moderátorka v Americe Oprah Winfrey dnes odvysílá poslední díl své talk show. Jedna z nejvlivnějších osobností světa si sama stanovila termín ukončení jednoho z nejsledovanějších pořadů, který moderovala několik let. Televize Prima LOVE už brzy odvysílá 25. sérii, kterou Oprah završila svou populární talk show.

Sdílet

Oprah Winfrey odstartovala svou show 8. září 1986 a tento pořad se stal okamžitě hitem ve Spojených státech. Za dobu svého působení se stala jednou z nejrespekto­vanějších osobností v showbusinessu, v její talk show se vystřídalo nespočetné množství těch nejslavnějších celebrit. Respekt si Oprah získala svou obrovskou empatií a otevřeností vůči svým hostům.

Dnes, 25. května, bude odvysílán závěrečný díl pětadvacáté řady, který je opředen mnoha tajemstvími. Do poslední chvíle se neví, kdo bude hostem pořadu, jež se natáčí v Chicagu, nebo jestli Oprah neprovede celým závěrem své show jen ona sama. Tento díl zřejmě vejde do historie i z obchodního hlediska. Podle některých informací se totiž uvádí, že půlminutový spot přijde reklamní inzerenty na milion dolarů.

V předposledních dvou dílech vzdávali slavní hold Oprah Winfrey. Mezi nimi nechyběli například Tom Cruise, Tom Hanks, Will Smith, Aretha Franklin nebo Madonna. „Není žádným tajemstvím, že Oprah inspirovala miliony lidí na celém světě – a já jsem jednou z nich,“ rozplývala se nad Winfrey Madonna.

Zajímavosti 25. série
První díl z 25. sezony je natočen jako speciál – obsahuje flashbacky z předchozích sezon a v hledišti sedí 300 nejvěrnějších fanoušků. Jako hosta si diváci zvolili Johna Travoltu. Oprah šokovala, když na konci epizody oznámila všem divákům v hledišti, že s ní poletí do Austrálie natáčet několik epizod a že letadlo bude pilotovat právě John Travolta. Ve 25. sérii se objevil například i Bill Gates, zpěvák Ricky Martin nebo spisovatelka J. K. Rowlingová.

Kdo je Oprah Winfrey?
Oprah Winfrey je nejen moderátorka, ale i herečka, producentka a filantropka. Nejvíce se proslavila právě svou talk show, která je nejsledovanějším pořadem tohoto typu v historii. Oprah byla vyhodnocena jako nejbohatší Afroameričan 20. století a největší černošský filantrop v americké historii. Mnozí ji označují i za nejvlivnější ženu na planetě vůbec.

Narodila se do chudé rodiny, v dětství byla údajně zneužívána a ve 14 letech otěhotněla (předčasně narozený syn záhy zemřel). Ještě na střední škole ale získala práci v rádiu a v devatenácti letech začala uvádět místní večerní zprávy. Díky své schopnosti vcítění se a tlumočení emocí divákům se brzy dostala k formátu talk show, která ji proslavila na celém světě. Do obvyklého mixu plytkých drbů o showbusinessu totiž přimíchala témata sebezdokonalování, literatury a duševna.