Hlavní navigace

Česko Slovensko má talent: „Táta mi tady chybí“

[Tisková zpráva] Televizní diváci mají za sebou první díl originální talentové show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT. A hned v prvním díle se talent opravdu objevil!

Sdílet

Čtrnáctiletá Tereza Anna Mašková z Třince působila před porotci trochu nejistě, a dokonce se zdálo, že chce mít své vystoupení hlavně hodně rychle za sebou. Směs nejistoty, trémy, ale zcela jistě i zodpovědnosti a očekávání udělala své. A určitě také velká touha uspět a přinést radost nejen sobě, ale i svým blízkým. Tereza se svěřila, že vyrůstá jen s maminkou. Otec měl před deseti lety nehodu a zemřel. Její mladší sestra ho nikdy nepoznala. „Tak teď mi tady chybí,“ uzavřela vzpomínku na tatínka se slzami v očích Tereza. Ale v momentě, kdy tato na první pohled nenápadná dívka začala zpívat, se stalo kouzlo. Nesmělá slečna se smutnýma očima zmizela, a celý sál si s úžasem uvědomil: Tak tohle je opravdu talent!

Za porotce to vyjádřila Lucie Bílá: „Ty jsi neuvěřitelná, jsi názorný příklad toho, že famózní zpěvačka se pozná během pár tónů.“ Jan Kraus jí poradil: „Ode dneška by ses měla každou chvíli, kdy budeš vzhůru, věnovat tomu, co předvedeš příště, protože tvoje šance jsou obrovské.“ A Jaro Slávik hodnocení završil pochvalou: „Máš tak obrovský talent, že bys okamžitě mohla vystupovat v Americe.“ A všichni tři jednohlasně Terezu poslali do dalšího kola.

Tereza Anna, která má raději oslovení Tereza – jméno Anna je prý památka po babičce –, byla z hodnocení nadšená. „Vůbec jsem nečekala, že postoupím,“ říkala šťastně. Jaký to byl pro Terezu pocit vidět, že jí celý sál tleská vestoje? „Nádherný, nic takového jsem nezažila a snad ještě nikdy jsem nebyla tak šťastná jako teď,“ líčila. Tereza se učí zpívat pět let, chodí do ZUŠ v Třinci. V září nastoupí do deváté třídy a pak by ráda zkusila přijímačky na Pražskou konzervatoř na obor muzikál, protože by jednou chtěla být zpěvačkou. Přestože si vybrala skladbu od Beyoncé, má prý docela ráda i jazz a občas ho i zpívá na různých vystoupeních. Kromě zpěvu hraje na klavír a ráda tančí hip hop.

Sledujte další díl originální talentové show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT již tuto neděli 5. 9. Nenechte si ujít přehlídku talentů, které pojí jedno společné – všichni chtějí vyhrát 100 000 eur a angažmá v Las Vegas!