Hlavní navigace

Český a Slovenský rozhlas posilují spolupráci

[Tisková zpráva] Rozšíření spolupráce mezi Českým a Slovenským rozhlasem především v oblasti původní tvorby, výměny hudebních těles a pořádání týdnů české a slovenské kultury dnes potvrdili generální ředitelé obou institucí. Miloslava Zemková a Václav Kasík krátce po poledni podepsali v budově Českého rozhlasu novou bilaterální dohodu, která deklaruje základní podmínky pro kooperaci obou veřejnoprávních rozhlasů.

Sdílet

Dnes podepsaná dohoda přepokládá především oboustrannou výměnu původních rozhlasových programů s důrazem na populární tvorbu a jazz, rozhlasové hry, dokumenty a literární programy. „Každoročně bude uspořádán Týden slovenské kultury v Českém rozhlase a Týden české kultury ve Slovenském rozhlase,“ připomněl generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík.

Na základě dohody veřejnoprávní rozhlasy zorganizují výměnu hudebních těles a interpretů, pokračovat budou společné „Zámecké koncerty“ s českými umělci na Slovensku a slovenskými v Česku. Koncerty přímým přenosem zprostředkují stanice Český rozhlas 3 – Vltava a slovenský Děvín.

Dohoda nově umožňuje zahraničním zpravodajům poskytovat zpravodajskou činnost partnerskému rozhlasu, aniž by byly omezeny jejich povinnosti vůči domovskému médiu.