Hlavní navigace

Český a Slovenský rozhlas posilují spolupráci

[Tisková zpráva] Rozšíření spolupráce mezi Českým a Slovenským rozhlasem především v oblasti původní tvorby, výměny hudebních těles a pořádání týdnů české a slovenské kultury dnes potvrdili generální ředitelé obou institucí. Miloslava Zemková a Václav Kasík krátce po poledni podepsali v budově Českého rozhlasu novou bilaterální dohodu, která deklaruje základní podmínky pro kooperaci obou veřejnoprávních rozhlasů.

Sdílet

Dnes podepsaná dohoda přepokládá především oboustrannou výměnu původních rozhlasových programů s důrazem na populární tvorbu a jazz, rozhlasové hry, dokumenty a literární programy. „Každoročně bude uspořádán Týden slovenské kultury v Českém rozhlase a Týden české kultury ve Slovenském rozhlase,“ připomněl generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík.

Na základě dohody veřejnoprávní rozhlasy zorganizují výměnu hudebních těles a interpretů, pokračovat budou společné „Zámecké koncerty“ s českými umělci na Slovensku a slovenskými v Česku. Koncerty přímým přenosem zprostředkují stanice Český rozhlas 3 – Vltava a slovenský Děvín.

Dohoda nově umožňuje zahraničním zpravodajům poskytovat zpravodajskou činnost partnerskému rozhlasu, aniž by byly omezeny jejich povinnosti vůči domovskému médiu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).