Hlavní navigace

Český internet bude mít Vánoce až v lednu, uskuteční se první Barcamp

[Tisková zpráva] Barcamp je neformální mezinárodní síť otevřených konferencí a workshopů, které se zaměřují na nové trendy v internetových aplikacích, webdesignu, médiích, reklamě, podnikání a dalších souvisejících oborech. Česká republika byla jednou z posledních zemí v Evropě, ve které se Barcamp ještě nekonal. To se změní v sobotu 16. ledna, kdy se ve Vsetíně uskuteční první český Barcamp.

Sdílet

V prostorách podnikatelského inkubátoru Maštaliska, který laskavě poskytla Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, se setkají programátoři, grafici, lidé z marketingu, podnikatelé, studenti a vůbec všichni se zájmem o nejnovější trendy v oblasti internetových technologií a služeb a jejich pronikání do všech oblastí běžného života.

A čím se Barcamp odlišuje od jiných konferencí? Pro jeho formát se používá pojem nekonference – to znamená, že program netvoří organizátor akce, ale postarají se o něj samotní účastníci akce. Smyslem nízkonákladových Barcampů je zapojit do aktivit nekonference všechny příchozí, ať už formou krátké přednášky, workshopu nebo aktivní účasti na diskusi či organizaci akce.

„Barcamp se už několikrát chystal v Praze, ale možná proto, že ve velkých městech je možností pro setkávání lidí z oboru docela dost, nikdy ta potřeba vytvořit podobnou nekonferenci opravdu nenastala,“ myslí si jeden z pořadatelů vsetínského Barcampu, internetový podnikatel a publicista Michal Berg. „Chtěli jsme dát prostor i šikovným lidem z regionu, kteří určitě mají co říct, ale na druhou stranu se na neformální akce typu Open coffee do Prahy nebo Brna nemají možnost pravidelně dostat,“ dodal.

Na Valašsko se však nechystají jen lidé ze Vsetína a okolí, díky dobré dostupnosti vlakem je akce lákadlem i pro pražskou internetovou komunitu. „Jsem rád, že se na Barcampu objeví přenášející jako Petr Mára nebo Adam Javůrek, jejichž přednášky o GTD, resp. online médiích mají vždycky výbornou úroveň a patří k tomu nejlepšímu, co je u nás možné vidět,“ říká Michal Berg. „Zároveň se ale určitě dočkáme zajímavých přednášek z místních zdrojů, příkladem může být například expert na framework Django Michal Valoušek z Valašského Meziříčí,“ dodal.

Přesný program Barcampu bude znám až těsně před akcí, protože každý má stále možnost navrhnout vlastní přednášku či workshop na webu www.barcamp.cz a přispět tak internetové komunitě svými znalostmi a zkušenostmi. Na webu také probíhá registrace na akci, přičemž pro všechny účastníky je Barcamp zdarma. Součástí akce bude i večerní prostor pro networking a zábavu v podobě Kentico afterparty s otevřeným barem pro všechny účastníky. Aktuality a novinky, týkající se Barcampu, je možné sledovat na Twitter účtu @barcampcz, případně na stránce na Facebooku.