Hlavní navigace

Český internet se sdružuje

[Tisková zpráva]

Sdílet

Český internet se sdružuje

Praha, 10. října 2001 – Na dnešním setkání zástupců téměř dvaceti významných serverů bylo rozhodnuto o založení samostatné Sekce vydavatelů internetových titulů v rámci Unie vydavatelů (UVDT). Toto sdružení, fungující od r. 1990, chápe působení těchto serverů jako formu vydavatelské činnosti a většina jeho členů provozuje internetové stránky. Proto také schůzku iniciovalo. Dvouhodinová diskuse i následné hlasování potvrdily řadu možností společných aktivit, zejména při vytváření standardů podnikání na internetu i řadu specifických problémů, se kterými se provozovatelé serverů zatím potýkají samostatně a v proměnlivém konkurenčním prostředí.

Mezi hlavní úkoly, které si nová sekce vytyčila patří: Snaha o sjednocení internetových výzkumů a auditů, standardizace inzertních formátů a obchodních podmínek, jednání s Českým Telecomem o tarifech za internetová připojení, řešení autorskoprávních otázek atd. Sekce bude poskytovat členům daňové a legislativní poradenství.

Na setkání byl zvolen osmičlenný přípravný výbor, který s příslušnými zástupci UVDT dohodne podmínky práce i financování samostatné sekce a připraví konkrétní plán činnosti na rok 2002. Jménem výboru všechny dotazy a podmínky k případné spolupráci dalších subjektů z této oblasti byl zmocněn poskytovat

ing. Michal Klíma, ředitel Economia OnLine, tel. 3307 4100, e-mail: michal.klima@ih­ned.cz.