Hlavní navigace

Český klub fair play ocenil Redakci sportu ČT za propagaci rytířství

[Tisková zpráva] Český klub fair play ocenil Redakci sportu České televize za mimořádnou a dlouhodobou propagaci myšlenek sportovního rytířství. Za redakční kolektiv převzal cenu Miroslav Langer. Letošní předávání cen fair play odvysílá sportovní okruh ČT4 v sobotu 2. dubna v 08:50 hodin.

Sdílet

Český klub fair play vznikl v sedmdesátých letech minulého století a od roku 1978 je součástí národního olympijského výboru. Udělení ceny za rok 2010 Redakci sportu České televize zdůvodnil tím, že pořady sportovní redakce ČT se dostaly prostřednictvím televize veřejné služby i k divákům, kteří dosud o tomto hnutí příliš nevěděli. Redakce sportu kromě zdůrazňování momentů rytířství v každodenních přenosech nebo zpravodajství, přináší i pravidelné sestřihy z předávání výročních cen Českého klubu fair play. V roce 2010 navíc zpracovala RS ČT také samostatnou zpravodajskou reportáž z Evropského kongresu fair play.

Návrh na ocenění Redakce sportu podala předsedkyně Českého klubu fair play Květa Pecková. „Já sama jsem podala návrh na ocenění Redakce sportu České televize, protože cítím, že pokud jde o nějakou akci, která si zaslouží pozornost, tak se tomu celý kolektiv redakce plně věnuje. Musí to být duch celé redakce, celého kolektivu, aby se ten čin, který stojí za zmínku, dostal do zpráv. A já jsem vždy velmi potěšena, protože je to vždy velké plus, když se objeví něco pozitivního za sérií negativních zpráv, které obvykle předcházejí“, dodala předsedkyně klubu. Květa Pecková při této příležitosti rovněž vysoce ocenila společný projekt Redakce sportu České televize a České basketbalové federace Každý koš pomáhá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).