Hlavní navigace

Český miliardář a smrtonosný boj

[Tisková zpráva] Americko-česká akční komedie s názvem Česká spojka čeká v Prima kině v pátek od 22.55 hod. Vysloužilý agenta CIA Gaylord Oakes má za úkol ze sarkastického zlodějíčka Jakea udělat sofistikovaného a fikaného špióna. Ten má nahradit svého zavražděného bratra, který byl jeho identickým dvojčetem. Oakes má na tento neskutečně obtížný úkol pouhých devět dní. Po uplynutí děsivé krátké doby pak bude Jake vyslán do akce, kde musí vyjednávat v obchodě s nukleárními zbraněmi. Ve filmu se objeví po boku Anthony Hopkinse například český herec Marek Vašut. Jedná se o jeden z posledních snímků, který se natáčel ve World Trade Center. I kvůli tomu byla po teroristických útocích 11. září 2001 premiéra přesunuta o půl roku.

Sdílet

V sobotu od 20.00 hod. přijde na řadu česká komedie Ulovit miliardáře. Ta vypráví příběh úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna, na kterého je navlečena vykonstruovaná reportáž. Vlivem médií se nepravda roznese natolik, že se Petr stane veřejným symbolem nemorálnosti a každý k němu přistupuje s opovržením. Dokonce i jeho přítelkyně, televizní rosnička, začne pochybovat, jestli není ohrožena její kariéra. Zpočátku neodvratitelný pád miliardáře však zachrání spásný nápad vzniklý v marihuanovém opojení. S využitím dobré strategie v public relations lze totiž ovlivnit velkou spoustu lidí a dostat je zpět na svou stranu. V komedii o penězích a ovlivnitelnosti lidské společnosti se představí v hlavních rolích známí čeští herci jako Tomáš Matanoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Josef Carda, Boleslav Polívka aj. Snímek je dílem režiséra Tomáše Vorla st., proslaveného díky undergroundovému Kouři nebo Gymplu.

Od 22.10 hod. následuje film, který vynesl Bruce Willise do hvězdných hollywoodských výšin, a to Smrtonosná past. Newyorský policista John McClane přijel do Los Angles navštívit svou ženu, která je zrovna na vánočním večírku v nedostavěné budově firmy Nakatomi. Do budovy však vtrhne německý terorista a zajme všechny hosty. Pouze McClane unikne požárním schodištěm. Teroristé se mezitím pokouší pomocí hackera dostat do sejfu firmy Nakatomi, ve němž nachází 640 milionů dolarů. McClane je v tu chvíli jediný, který může zasáhnout a zachránit životy uvězněných. Film byl nominován na několik technických Oscarů (Vizuální efekty, Střih, Zvuk, Střih zvukových efektů) a odstartoval hvězdnou kariéru Bruce Willise. Pravdou ovšem je, že pro hlavní roli byli zvažováni také Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Burt Reynolds, Richard Gere a až poté Bruce Willis.

Závěr víkendu okoření od 23.15 hod. akční thriller Boj. Agent FBI je posedlý pomstou vrahovi známému jako Rogue, který zabil jeho parťáka s rodinou. Když konečně stane Roguovi tváří v tvář, odhaluje se pravda o jejich minulosti. Ve filmu se objeví v hlavní úloze mimo jiné herec Jet Li. Ten se stal slavným především díky kultovním snímkům Shaolin temple či Kdysi dávno v Číně, jež si oba dva vyžádaly pokračování.