Hlavní navigace

Český mirror WikiLeaks nemá jen pirátská strana

[Tisková zpráva] Praha 7. prosince 2010 – Rádi bychom upozornili, že nejen pirátská strana ČR vytvořila mirror „pronásledovaného“ serveru WikiLeaks. K této aktivitě se připojilo několik organizací i jednotlivců v ČR, převážně z oblasti IT a komunikace.

Sdílet

Důvodem proč se připojil i server SETY.cz je, že absolutně nesouhlasíme s postupem vlád a s vytvářením nátlaku na mnoha místech, aby byl provoz serveru WikiLeaks omezen. Jsme přesvědčeni, že pokud by se americké vládě a jejím takzvaným spojencům povedlo provoz serveru omezit, znamenalo by to nebezpečný precedens. Internet je svobodný prostor a pokud jsou na něm informace či data umístěna a svým obsahem neporušují platné zákony, nemůže mít absolutně nikdo žádné právo na omezování přístupu k nim. Pokud americké vládě opravdu vadí, že jim data unikla, pak si musí vyřešit svoje vlastní zabezpečení, ale nemohou tresta toho kdo data zveřejnil.

Věříme, že i díky této situaci si lidé uvědomí, že zde nejde už jen o nějaké zveřejněné depeše, ale jde skutečně o svobodu nás všech na této planetě. Nechceme se dočkat chvíle kdy novinářské a zpravodajské servery budou blokovány jen proto, že zveřejňují informace nepříjemné pro americkou nebo i jinou vládu. Česká republika a její občané si snad ještě dobře pamatují jaké to vypadá pokud je svoboda slova omezena. To co se děje kolem WikiLeaks není v podstatě nic jiného. Nechceme se dočkat doby kdy jediné informace ke kterým se dostanem, nám budou podsouvat masmédia kontrolovanými vládami nebo snad jednou světovou vládou, ke které vše směřuje.

Informace o další mirror serverech naleznete například na našem mirror serveru http://wikile­aks.sety.cz/ v záložce „mirrors“.

Team SETY.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).