Hlavní navigace

Český projekt WebNode.com získal švýcarského investora

[Tisková zpráva] Dnešního dne vydali zástupci společností Westcom, s.r.o. a Centralway Holding AG oficiální prohlášení o vstupu švýcarské investiční skupiny do této společnosti. Centralway Holding získává ve Westcom, s.r.o. 40% podíl, většinovým vlastníkem zůstává zakladatel firmy Vít Vrba. Společnost Westcom je tvůrcem úspěšného internetového projektu WebNode.com, který umožňuje vytvářet webové stránky bez nutnosti technických znalostí či programování.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Westcom od tohoto kroku očekává posílení a rozvoj obchodní značky, podporu masivní expanze projektu WebNode.com do zahraničí a dále pak získání know-how a kontaktů investora. Jsem rád, že jsme se s Centralway plně shodli na strategii rozvoje tohoto projektu, a že nám investor pomůže především se vstupem na zahraniční trhy. Podstatnou výhodou je pro nás také synergie s dalšími internetovými projekty ve skupině investora., uvedl Vít Vrba, ředitel společnosti Westcom, s.r.o.

Pro Centralway Holding AG, působící na českém a slovenském trhu od roku 2000, je vstup do firmy Westcom za poslední dobu již několikátou, úspěšně realizovanou transakcí. Švýcarský holding v minulosti investoval do řady českých společností, mimo jiné např. projektů Invia.cz, Blog.cz či H1.cz, Auto.cz či Ceknito.cz. Martin Saidler zástupce společnosti Centralway prohlásil: Centralway již na českém trhu realizovala několik velmi úspěšných internetových investic. Projekt Webnode nás zaujal jednak inovativním přístupem, ale zejména ambicí uspět na globálním trhu.