Hlavní navigace

Český projekt WebNode.com získal švýcarského investora

[Tisková zpráva] Dnešního dne vydali zástupci společností Westcom, s.r.o. a Centralway Holding AG oficiální prohlášení o vstupu švýcarské investiční skupiny do této společnosti. Centralway Holding získává ve Westcom, s.r.o. 40% podíl, většinovým vlastníkem zůstává zakladatel firmy Vít Vrba. Společnost Westcom je tvůrcem úspěšného internetového projektu WebNode.com, který umožňuje vytvářet webové stránky bez nutnosti technických znalostí či programování.

Sdílet

Společnost Westcom od tohoto kroku očekává posílení a rozvoj obchodní značky, podporu masivní expanze projektu WebNode.com do zahraničí a dále pak získání know-how a kontaktů investora. Jsem rád, že jsme se s Centralway plně shodli na strategii rozvoje tohoto projektu, a že nám investor pomůže především se vstupem na zahraniční trhy. Podstatnou výhodou je pro nás také synergie s dalšími internetovými projekty ve skupině investora., uvedl Vít Vrba, ředitel společnosti Westcom, s.r.o.

Pro Centralway Holding AG, působící na českém a slovenském trhu od roku 2000, je vstup do firmy Westcom za poslední dobu již několikátou, úspěšně realizovanou transakcí. Švýcarský holding v minulosti investoval do řady českých společností, mimo jiné např. projektů Invia.cz, Blog.cz či H1.cz, Auto.cz či Ceknito.cz. Martin Saidler zástupce společnosti Centralway prohlásil: Centralway již na českém trhu realizovala několik velmi úspěšných internetových investic. Projekt Webnode nás zaujal jednak inovativním přístupem, ale zejména ambicí uspět na globálním trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).