Hlavní navigace

ČESKÝ ROROZHLAS 7 - RADIO PRAHA ZAHAJUJE DIGITÁLNÍ VYSÍLÁNÍ DRM

[Tisková zpráva] Digitální vysílání v systému DRM (Digital Radio Mondiale) zahajuje v pátek 13. října 2006 zahraniční vysílání Českého rozhlasu, Český rozhlas 7 – Radio Praha. „Vysílání bude slyšitelné v oblasti střední a jihovýchodní Evropy,“ řekl dnes ředitel stanice Miroslav Krupička. Vysílání v němčině a angličtině bude dostupné vždy v pátek od 13.30 do 14.30 hodin a v sobotu od 13.00 do 14.00 hodin UTC (greenwichského času) na frekvenci 9505 kHz z vysílače v britském Rampishamu.

Sdílet

„Krátké vlny, které ČRo7 používá, jsou spojeny s nižší kvalitou příjmu. Pomocí digitálního vysílání chceme ukázat, že rozhlas lze v FM kvalitě vysílat i na dlouhé vzdálenosti a na rozsáhlém území. V DRM již vysílají všechny velké mezinárodní stanice a jsem rád, že v roce, kdy Radio Praha oslavuje 70. výročí svého vzniku, se k nim připojujme i my,“ dodává Krupička.

Vysílání DRM má v první fázi především testovací charakter, neboť na trhu zatím nejsou komerčně vyráběné přijímače. Vysílání DRM je ovšem možné zachytit i na PC se zvláštním software (viz www.drm.org).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).