Hlavní navigace

ČESKÝ ROZHLAS 1 - RADIOŽURNÁL TESTUJE RYCHLOST MEZIMĚSTSKÉ DOPRAVY

[Tisková zpráva] Se začátkem motoristické sezóny už potřetí testuje Český rozhlas 1 - Radiožurnál meziměstské trasy. Po frekventovaných úsecích Ostrava-Praha, Kladno-Praha a Ústí nad Labem-Praha (kompletní výsledky najdete na internetových stránkách motozurnal.automix.cz) budou redaktoři motoristického pořadu Motožurnál srovnávat dopravu autem a vlakem na trasách Pardubice–Praha a České Budějovice–Praha.

Sdílet

Na trase Pardubice-Praha byl nedávno otevřen nový úsek dálnice D 11, na trase České Budějovice-Praha naopak delší úsek dálnice už dlouho citelně chybí.

Výsledkem testovacích jízd, které se pojedou 23. a 24. dubna, bude hodnocení, jak výhodné je z hlediska času i úspory peněz vlakové spojení v porovnání s použitím běžného osobního auta při dodržování pravidel silničního provozu.

Každá z tras bude kvůli objektivitě testu absolvována dvakrát. Start testu bude od budov regionálních stanic Českého rozhlasu Pardubice a České Budějovice a cíl bude vždy v budově Českého rozhlasu v Praze na Vinohradské třídě. Do testu tedy bude zahrnuta i městská hromadná doprava tak, aby byla co nejvěrohodněji simulována situace, kdy se cestující musí dostat z konkrétního místa v jednom městě do konkrétního místa v městě druhém, ne jen z nádraží na nádraží.

Český rozhlas 1 – Radiožurnál bude z testu vysílat přímé vstupy, nabídne reportáže z jízdy vlakem i autem, a zabývat se bude i výstavbou a dostavbou dálnic na úsecích zahrnutých do testu.

Celkové výsledky srovnávacího testu „Závod s časem“ nabídne ČRo 1 – Radiožurnál svým posluchačům 25. dubna mezi 13. a 14. hodinou ve vysílání pořadu Motožurnálu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).