Hlavní navigace

Český rozhlas 2 - Praha živě z Mikulova

[Tisková zpráva] Živé vysílání z Mikulova nabídne svým posluchačům v pátek 24. listopadu 2006 stanice Český rozhlas 2 - Praha. Po celý den budou po perle jižní Moravy provázet Jan Křelina z Českého rozhlasu 2 - Praha a Marcela Antošová z Českého rozhlasu Brno.

Sdílet

Vysílání z Mikulova zahájí Dobré jitro, v němž se posluchači ČRo 2 – Praha „podívají“ do vinného sklípku. Zároveň se mohou těšit na vinné Téma dne. Ráno se také seznámí s mikulovským starostou a pozoruhodnými dějinami náboženské tolerance. V dopoledním Hostu do domu se možná dostanou až do Netopýřího dómu v místních krasových jeskyních. Budou si moci poznamenat jihomoravské recepty a zjistí, jak se kdysi lisovalo víno a kolik živých nefermentovaných redaktorů se vejde do obřího sudu. V Odpoledním kolotoči si vyzkouší, jak v Mikulově chutná život u hrnce a s vařečkou v ruce – hostem Dobrého stylu bude s láskou vařící muž! Navštíví také hraniční přechod, který dlouhá léta odděloval znepřátelené světy.

Oslavu vína a Mikulova zakončí diskusní Káva o čtvrté, či spíše „Víno o čtvrté“. Diskutovat se bude samozřejmě o víně, a to s těmi nejlepšími odborníky, jaké oblast nabízí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).