Hlavní navigace

Český rozhlas 4 - Radio Wave spouští vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech

[Tisková zpráva] Jak proměnit poslech rádia ve vizuální zážitek? Je to jednoduché - stačí mít mobilní telefon s operačním systémem Symbian, GPRS/UMTS připojení k internetu a po stažení aplikace Spodtronic už můžete poslouchat a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání. Český rozhlas 4 - Radio Wave spouští jako první FM stanice v ČR vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech.

Sdílet

Radio Wave se tak zařadilo mezi více jak dalších 200 rádií po celém světě, které tuto službu posluchačům využívají. Mezi nimi jsou i velké zahraniční veřejnoprávní korporace jako např. BBC nebo DeutschlandRadio Kultur. Kombinace hudby a doplňkových dat je věc, která ČRo4 zajímala už dlouho. Kolikrát se vám samotným stalo, že jste slyšeli v rádiu muziku a chtěli vědět, kdo je jejím autorem?

„Už delší dobu jsme přemýšleli o tom, jakým způsobem dát posluchačům, kteří třeba nemají přístup na naše internetové stránky vědět, co právě hrajeme. Spodtronic je jedinečný v tom, že spojuje dohromady jak internetové vysílání, tak veškerá potřebná doplňková data, a to navíc v mobilním telefonu, tedy zařízení, které naši posluchači považují za samozřejmou součást svého života,“ říká ředitel ČRo 4 – Radia Wave Ladislav Lindner-Kylar. „Považujeme to za další krok do digitální budoucnosti a jsme hrdí na to, že ČRo 4 – Radio Wave mohlo potvrdit vedoucí roli Českého rozhlasu na půdě technologických novinek,“ dodává.

Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete nejen poslouchat rádio, ale zažijete jeho hudbu bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Streamovaná hudba je provázána s databází Spodtronicu, a tak k prakticky každému tracku dodává program okamžitě přímo na display mobilního telefonu – informace o autorech, interpretech, názvu skladby, obrázky obalů CD atd. V případě, že rádio právě vysílá např. živé DJ sety, které nejsou v databázi Spodtronicu, nebo přímý přenos koncertu, rotují na displayi namísto doplňkových informací ke skladbám promofotografi­e rádia.

Důležitou funkcí je také možnost poslechu rozhlasových podcastů, a to bez potřeby synchronizace s počítačem – stačí najet na žádaný podcast a Spodtronic jej začne sám přehrávat – kdekoliv a kdykoliv chcete. Aplikaci Spodtronic lze používat zdarma, posluchač platí pouze aktivační SMS a za přenesená data podle tarifu svého mobilního operátora.

Aplikaci si můžete zdarma stáhnout na následujících adresách:

Telefon s OS Symbian Series 60 Version 2: (Nokia 6630, 6680, 6681, 6682, N70 nebo N90): http://spodtro­nic.podspot.de/fi­les/spodtronic.1.1.zip (662kB)

Telefon s OS Symbian Series 60 Version 3: (Nokia 5700, 6290, E60, E61, E61i, E65, E70, N71, N73, N80, N91, N93, N93i a N95): http://spodtro­nic.podspot.de/fi­les/spodtronic.0.zip (3,29MB)

Český rozhlas 4 – Radio Wave je nejmladší regionální studio Českého rozhlasu určené především mladé generaci. Playlist studia tvoří především hip-hop, indie kytary, r n b, elektronická hudba, kvalitní pop a česká alternativní scéna. Kromě hudby má Radio Wave ve svém objektivu divadlo, film, life-style, publicistiku a alternativní a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody, ve vysílání se pravidelně věnuje veřejně prospěšným tématům, mladé nekomerční kultuře, podporuje charitativní akce. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (multiplex A v Praze, Brně, Ostravě, na Domažlicku a nyní i v severních Čechách) a DVB-S (v paketu Czechlink přes satelit Astra 3A) a pro Prahu a střední Čechy na 100,7 FM. Více informací naleznete na www.wave.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).